Więcej siły - Od czego zacząć?

Witam Serdecznie

Ponieważ zbliżają się Wakacje postanowiłem zacząć ćwiczyć w celu zwiększenia siły. Proszę Mi powiedzieć, bo za bardzo nie oriętuję się w tych rzeczach. Od czego mam zacząć? Czy kupić jakieś proszki (Kreatyna,itp.). Proszę o jakieś porady, co najlepiej daje efekty. Oczywiście zdaję sobie sprawe, że nie uzyskam 10, 30% siły więcej w tydzień.

W kreatynę ,ani inne kaszki się nie baw.

Nie liczy się tylko masa mięśniowa.

Możesz np. biegać codziennie ,zmienić sposób żywienia ,może jakieś ciężarki. ;]

Bunio dzięki za wypowiedź.

Ale jeśli bierzesz proszki typu Kreatyna, to siła przychodzi szybciej.

Oczywiście rozplanuje sobie program, co i ile jeść itp.

Zamierzam biegać rano i wieczorem, ćwiczyć w rękawicach (typu walenie w worek), podnoszenie się na drążku… Chyba lepiej będzie skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie z takimi rzeczami.

Chyba tak będzie lepiej.

Dostaniesz fachowsze porady od specjalisty. :slight_smile:

Zobacz na ten temat :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=si%B3%2A

Po pierwsze powinies skomponować sobie diete która powinna składać sie z bardzo dużej ilości białka , węglowodanów a z małej ilości tłuszczu to jest raz Dwa zapisz sie na siłownie i trenuj 3 razy w tygodniu a 2 razy areoby np najlepszy jest BASEN , JOGING , SKAKANKA, Rower. Jeżeli chodzi o odżywki to na początku ich nie używaj dopiero po jakimś czasie. następna sprawa przez 1 miesiąc ćwicz wszystkie partie mięśniowe małym ciężarem i stopniowo sobie go zwiększaj i na każdą grupe mięśniową 4 serie np 1-15, 2-12,3-10, 4-8 i nie rób błędów jak wielu to robi nie ćwicz przy maksymalny obciążeniu bo możesz nabawić sie kontuzji. Przy ćwiczeniy ze sztangą niech ktoś cie asekuruje bo to nie żarty i podczas opuszczania na sztangi opuszczaj ją powoli do klatki a dynamicznie ją spróbuj podnosić to jest sekret zwiększenie siły :wink:

Ja mam 14 lat i zaczołem ćwiczyć około stycznia (aby akurat na wakacje być bardziej tęgi)…Szwagier był bokserem i radził mi, że na masę można jeść różne koktajle białkowe (banan,białko od jajka,mleko’może być w proszku’itd.).Żadnych kreatyn nie brałem.Najlepiej to jakbyś się skonsultował ze swoim lekarzem rodzinnym.On Ci powinien przepisać najlepszą dietę zwracając uwagę na twój wiek, wagę, masę ciała itp.

PS:

I pochwalę się, że w bicu (bicepsie :mrgreen: ) wzrosło mi ok. 2 cm a w klacie podobnie i nawet triceps wydaje się większy. :slight_smile:

Największa siła, to siła umysłu.

Zapytaj tu, jak ułożysz dietę to tam Ci też ją sprawdzą :slight_smile:

http://www.sfd.pl/

Keżeli jesteś w wieku dojrzewania powinieneś jeść 4 posiłki w ciągu dnia

i jakie produkty.

Białko ( Kurczak, Jogurt , Ser twarogowy , Jajka , Mleka nie polecam bo zawiera cukier i bardzo dużo warzy i owoców )

Węglowodany( makarony , ryż , ziemniaki itp)

tłuszcze ( oliwa z oliwek , olej , itp)

Najlepszym daniem jest RYŻ +KURCZAK zawiera wszystko co ci jest potrzebne

jak chcesz nabrac masy to tylko bialko, zas sile zyskasz z żelaza np. mięso, najlepiej zwierzat rzeznych

sposób odzywiania to nie wszystko … aczkolwiek jest istotny :slight_smile:

Załatw sobie jakieś hantelki odpowiednie do wagi i wieku (tj.nie za ciężkie i nie za lekkie :stuck_out_tongue: )

Od siebie dodam że 2 razy dziennie (tzn. rano i wieczorem) pompeczki … do oporu :wink:

Na kolejny rok szkolny w sam raz.

Siłę woli najlepiej ćwiczyć samemu. W spokoju, z olejkami zapachowymi myśląc p przyjemnych rzeczach. Warto korzystać z dobrodziejst jogi i medytacji.

To nic nie pomoże. Liczy się sam umysł.

Najlepiej 24 godziny siedząc w pozycji skrzyżnej w ogóle się nie ruszają :!:

PS. :shock: :hahaha:

aju do żartu Ci ? :evil:

A gdyby nawet ?

Przecież

:x

Witheld , a w które RPG grasz? Najczęściej siłę możesz zwiększyć po awansie na wyższy poziom.

Witheld obejrzyj Sobie kilka filmików z pankiem i będziesz wiedział,że kreatyna działa xD :lol:

kaczor0 oglądałem Panka i wierze, że Kreatyna działa!! :mrgreen:

najlepsze - białka, węglodowany :wink:

najlepsze danie to Kurczak + Ryż ! Nie bierz zadnych prochow, tylko Ci zaszkodzi :wink: Moj kumpel naturalnie w ciagu roku przypakowal okolo 20 kg ;] i bierze ponad 150 na klate :wink: