Wiecznie mało miejsca na dysku C - ogromny problem

(Darek Dziuba) #1

Witam

Mam problem z komputerem. Dysk jest podzielony na 3 partycje. Na systemowej C jest wiecznie mało miejsca. Filmy na youtube, itp nie chcą się buforować. Na dysku C jest dokładnie 0 bajtów wolnego miejsca... zwolniłem 60 mb miejsca to po jednym otwarciu internetu już miejsca nie było... partycja C ma pojemność 10,2 GB. Windows XP zajmuje ok 1,7 GB czyli chyba stosunkowo niewiele... Komputer nie jest zanieczyszczony, żadne gry nigdy nie instalowane... Największą niewiadomą jest dla mnie folder "Dane aplikacji" (C-> document and settings ->adrian ->ustawienia lokalne -> Dane aplikacji) który zajmuje grubo ponad 5 GB, a najdziwniejsze jest to, że gdy do niego wchodzę i sprawdzam po kolei wagę plików w tym folderze to jest ich może z 30 mb... mam oczywiście włączone pokazywanie plików ukrytych... Gdy chciałem usunąć cały folder "dane aplikacji" to wyskakuje okienko, że nie można skasować ponieważ to folder systemowy :confused:

Jeżeli to w czymś może pomóc to dodam iż komputer jest dosyć archaicznym sprzętem: 512 ddr, athlon 64 2800, radeon 9600... był niedawno formatowany z tego samego powodu który obecnie występuje

Proszę o pomoc

Pozdrawaim

Darek

(rgabrysiak) #2

Cześć

Odinstaluj zbędne programy, usuń zbędne (stare) punkty przywracania systemu, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj partycję systemową.

Jeżeli nadal będzie brakować ci miejsca, zwiększ partycję systemową.

(Atis) #3

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

OTL - Raport obowiązkowy:

analiza-dezynfekcja-zestaw-nieingerencyjnych-narzedzi-t485632.html#p3059741

(Tomasznowak642) #4

U mnie Windows XP SP 3 ze wszystkimi aktualizacjami , sterownikami i paroma programami zajmuje prawie 15gb :open_mouth: