Większe napięcie dla porcesora

Witam. Mój procesor normalnie pracuje na V 1.6 M 13.5x Magistrala 133 = 1800

A mam ustawionego na V 1.7 M 13.5x Magistrala 144 = 1944

Czy nie spalę procesora

Temp. 42-44 C

jaki to procesor?

AMD 2200 XP

ale na jakim jądrze Thorton czy Thoroughbred?

Thoroughbred - B

nominalne napięcie - 1,6 V, maksymalne bezpieczne - 1,95 V, maksymalna temperatura - do 85 st., ale jak masz zasilacz no name, lepiej nie zwiększaj do tej wartości, u Ciebie powinno być w porządku

max moge ustawić w Biosie 1.7 ustawiłem dla stabilnijeszej pracy

no to na pewno nic się nie stanie, ale na marginesie powiem Ci, że ja mam ten sam procesor i spokojnie podkręciłem go bez zmiany napięcia procesora do 2200 MHz na płycie A7V600 - X przy pamięciach 3200 Twinmos, Te modele Athlonów dobrze się kręcą

to dlaczgo ja mogę tylko na 142 na 144 się resetuje ;(

przyczyny to zapewne płyta główna lub zasilacz.

jakie masz?

Płyta Główna MSI KT 400 AV Zasilacz 350 W

Moze pamieci ma puszczone async z prockiem proc na 144 a pamieci ddr400/456 i jak krecisz niewyrabiaja,pamieci ustaw na 133 zmien i wtedy podkrecasz…athlon xp najlepsze efekty dawal jak wspolpracowal synchronicznie z pamieciami.

KT400 zle wspolpracowal z pamieciami puszczonymi na DDR400.

athlon musi wspólpracować synchronicznie z pamięciami, przy kręceniu najlepiej dać na auto, potem można kombinować, zależy jakie masz pamięci jak 2100 / 133 / to niewiele podkręcisz, a przy okazji mozesz uszkodzić np. dysk, płytę, grafikę. Może Twój procek ma odblokowany mnożnik / jeśli był wyprodukowany przed sierpniem 2003 / z takim można robić cuda bo nie musisz za bardzo podkręcać szyny tylko sam procesor na mnożniku, oczywiście jeśli masz w biosie opcję zmiany mnożnika

Wcale nie musi…Praca synchronicznie cpu/memory daje najlepsze efekty wydajnosc,niz asynchronicznie w athlonie xp…