Większy czas ping pod Win Xp niż pod Ubuntu

(Larry Bigl) #1

Witam, już na wstępie mówię a raczej piszę, że szukałem po forum i coś podobnego tematu nie znalazłem.

Miałem i nadal mam taka sytuacje, że mam Neostradę 1Mb i czas ping 100+, wszyscy na moim osiedlu tak mają...jedynie jeden kumpel mający LiveBox ma ping ~85ms. Pingi mamy takie pod Win Xp i modemie Sagem F@st 800 (Ci znajomi u których sprawdzałem)...Natomiast gdy miałem zainstalowane Ubuntu + Ubuneo czas ping miałem na poziomie 80-90ms...dziwi mnie to. Co może być tego przyczyną? Sterowniki do modemu? Są jakieś alternatywne? Ps, komputer był formatowany już wiele razy więc nie wina burdelu w systemie:) ani antywir ani firewall nie blokuje nic a jednak ping na Win Xp jest wysoki...wlaśnie na tych modemach u wszystkich znajomych:| jedynie ten jeden szczęściarz z LiveBoxem ma mniejsze:P więc co może to powodować?

(Homik1983) #2

Nie koniecznie musi to być wina samego sprzętu czy systemu. Na wartość ping ma wpływ wiele czynników, nie tylko po stronie twojego łącza czy komputera. Różnica między pingiem 800ms, a 110 nie jest tak duża aby się tym martwić.

Sprawdź pingi do różnych serwerów, np. onet.pl , wp.pl, google.pl, google.com i wtedy porównaj z tymi z Ubuntu. Pamiętaj, że różnice mogą być, bo serwer w danej chwili może być mniej obciążony niż był wcześniej.

Poczytaj na wikipedii wyjaśnienie pojęcia lag.

(Larry Bigl) #3

Tylko, że problem w tym, że te pingi są na poziomie 120ms a pod Ubuntu niższe...mam nie tylko ja tak a wszyscy znajomi z osiedla, którzy mają modem Sagem'a...nie zależnie od pory dnia/nocy mam ping 120ms a pod Ubuntu 80-90...więc chyba jest to dziwne...

(Sawyer47) #4

Jak sprawdzasz ten ping? Po pierwsze należy wyłączyć wszelkie programy korzystające z internetu. No i pingować ten sam serwer, najlepiej o tej samej porze. Różnica 30ms to może dużo w progamingu, ale normalnie to nie jest taka duża wartość.

(Larry Bigl) #5

pinguję przez wiersz poleceń. jedyne co mam włączone gdy sprawdzam to połączenie z netem:P i nadal zonk:| wiem, że różnica nie duża ale mnie denerwuje:)