Wiele błędów i zaśmiecony system win XP


(Cr76) #1

Tak jak w temacie - liczne błędy podczas otwierania programów, typu źle zainicjowany obraz, bądź problemy z otwarciem przeglądarki "Aplikacja lub biblioteka DLL nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT." Czasami również pojawiają się bluescreeny. Także częste problemy z explorerem.exe znikające grafiki systemowe, napisy, skróty i symbole. Ogólne pobojowisko.

 

FRST.exe - http://www.wklej.org/id/1718797/

 

Addition.exe - http://www.wklej.org/id/1718817/

 

Shortcut.exe - http://www.wklej.org/id/1718819/


(Atis) #2

Nie widać żadnego wirusa.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Scan i później Cleaning.

Czy forum to twój prywatny śmietnik, że założyłeś trzeci temat?


(Cr76) #3

Nie, bardzo przepraszam. Drugi był przypadkowo, bo chciałem zedytować pierwszy, ale zamiast edycji założyło mi kolejny temat, a ze nie było od 2 godz żadnych wyświetleń, na innych po kilkadziesiąt, to pomyślałem, ze blednie się dodało na stronie, biorąc pod uwagę jeszcze ten błąd z edycja, wiec założyłem po raz trzeci. Bardzo przepraszam, ale nie chciałem nikogo zirytować.

 

Wykonałem czyszczenie AdwCleanerem, skoro nie mam wirusów, to z czego mogą wynikać te błędy które wymieniłem?

 

Występują tez błędy, ze pamięć stronicowania jest niewystarczająca. Dodatkowo wtyczka Adobe flash bardzo często ulega awarii podczas oglądania filmików.


(system) #4

Jeśli dysponujesz płytą instalacyjną CD Twojego systemu, to przeprowadź naprawę systemu (bez utraty danych!) w sposób tu opisany: http://www.pcstudio.com.pl/pogotowie-komputerowe-tarchomin/269-naprawa-systemu-windows-xp-z-plyty-instalacyjnej


(Cr76) #5

Niestety, to jest laptop i nie mam do niego płyty. Co jeszcze można zrobić, żeby naprawić pliki Windowsa?


(system) #6

Bez utraty danych i bez płyty instalacyjnej to trudne. Można jeszcze spróbować pobrać: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_windows_repair.html zainstalować, uruchomić, przejść do zakładki Repairs , nacisnąć tam przycisk Open Repairs > po lewej nacisnąć " Defaults" > po prawej zaznaczyć Restart System i nacisnąć przycisk Start Repairs. Wszystko to należy robić na koncie z uprawnieniami Administratora. Naprawa trwa kilkanaście minut. Po niej nastąpi samoczynny restart. Za skutek jednak nie odpowiadam  :slight_smile:

Robiłem to tylko raz, ale z powodzeniem!


(mrFreeze) #7

Win XP Pro PL link do systemu z MS mogę Ci dać tylko rozumiem, że masz klucz produktu? Proponuję format szkoda czasu na instalację nakładkową. 


(Cr76) #8

Poraj - Użyłem przed chwila tego twojego Tweaking.com - Windows Repair 3.2.0 i chyba nic się nie usunęło, na razie wszystko jest w normie, możliwe ze wszystko naprawił tak jak u Ciebie. Dzieki, jak będzie się coś działo to będę kontynuować temat.

 

mrFreeze - Jeśli problemy powrócą to spróbuję przeprowadzić naprawę z poziomu płyty.