Wiele gier nie działa na moim laptopie

Witam posiadam laptoa asustek x551MA ma zainstalowany windows 10 home problem tkwi w tym że nie działa wiele gier. Zastanawia mnie bardzo dlaczego pamięci fizycznej jest tak mało dostępnej przecież ma 4gb więc powinno tyle być dostępne. Nie jestem pewien czy by nie pomogło zmienić system windows 10 home na windows 8.1, co mi możecie poradzić ?
|OS Name|Microsoft Windows 10 Home|
|System Manufacturer|ASUSTeK COMPUTER INC.|
|System Model|X551MA|
|System Type|x64-based PC|
|System SKU|ASUS-NotebookSKU|
|Processor|Intel(R) Celeron(R) CPU N2815 @ 1.86GHz, 1863 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)|
|BIOS Version/Date|American Megatrends Inc. X551MA.400, 24.12.2013|
|BaseBoard Manufacturer|ASUSTeK COMPUTER INC.|
|BaseBoard Product|X551MA|
|Installed Physical Memory (RAM)|4,00 GB|
|Total Physical Memory|3,87 GB|
|Available Physical Memory|937 MB|
|Total Virtual Memory|5,06 GB|
|Available Virtual Memory|1,64 GB|
|Page File Space|1,19 GB|

4 GB RAM? Absolutne minimum to 8 GB.

1 polubienie

Lepsze pytanie co oczekujesz ze będzie na tym działało? Jakie gry?

Ten laptop ma jakiegoś Intel atoma bez dedykowanej grafiki, wiec nic dziwnego ze nie działa. Zdefiniuj o jakie gry Ci chodzi

Ten laptop nie jest do gier tylko do sprawdzania poczty e-mail.

Obecnie minimum do gier dotyczy 8GB RAM.
Z 10-11 lat temu starczyłoby na gierki 4GB RAM.

To nie laptop, to stary netbook który w dniu premiery był zbyt słaby aby cokolwiek na nim robić bez nerwów, i w co ty na tym zamierzasz grać skoro już sam system jest dla niego ponad siły?

Powiedz, ze jeszcze probowales na tym odpalić msfs2020 :smiley:

A i to na dobrze zoptymalizowanych stronach :rofl:

Żadne gry, jakiś żart chyba. Do sprawdzania poczty jak napisał wcześniej kolega i nic więcej.

Jak to nie do gier. Do starych gier (Hirołsy itp.) taki sprzęt powinien się nadać. Ja sporadycznie grywam na sprzęcie z 512mb RAMu i WinXP oraz jednordzeniowym CPU. Tylko chyba zostawienie Win10 to nie jest dobry pomysł (max. Win7 a jeśli sterowniki pozwolą zejść nawet do WinXP i w miarę możliwości starać się mieć rozłączonego neta dla bezpieczeństwa.
Nadmienię tylko że na moim gracie zainstalowałem pewną zmodyfikowaną (odchudzoną) wersję XP-ka i I działa jak rakieta.
(wiem że to nie legalne, ale komp ma naklejkę z kodem więc sumienie czyste, a poza tym używany tylko do gier)
Mimo to nie będę polecał używania zmodyfikowanych systemów.
A jak gry się nie uruchamkają w cale to może nie ma wgranego DirectX albo jakiegoś MS Visual C++ Redistributable albo sterowników od grafiki?

Laptop nadaje się do gry w szachy, warcaby, pasjansa, literki itp.
Niestety wydajność powyższych produkcji może czasami być niezbyt wysoka, dlatego zalecane jest ustawienie minimalnej jakości i ewentualne wyłączenie animacji w takich grach.
Można jeszcze uruchomić stare produkcje, jak np. Dungeon Siege 1, Diablo 1 itp. powinny działać.

Najlepiej zainstalować na nim jakiegoś lekkiego Linuxa, np. Mint XFce, większość z dostępnych gier w repozytorium uruchomi się bez problemu. Nawet tak wymagające produkcje jak Super Tux.

Windows 10 na takim słabym sprzęcie? Chyba musiałes ominąć minimalne wymagania, wróc najlepiej do Windowsa 8.1

Zostać na Windows 8.1 i gra.