Wiele monitorow - problem po odlaczeniu jednego monitora

Witam

Nie wiedziałem jak zatytułować wątek, więc przepraszam za tytuł jeśli jest niejasny…

A teraz do rzeczy, mam problem, ponieważ pewna osoba pracuje na laptopie którego podłącza jeszcze do monitora.

Pracuje na Corel’u i ma problem typu, jak odłącza monitor i po odłączeniu chce stworzyć nowy dokument, okno z właściwościami dokumentu nie wyświetla się na ekranie laptopa, lecz na … no właśnie tutaj nie wiadomo na czym bo monitor jest odłączony.

Osoba radzi sobie tym, że po prostu te okno z właściwościami nowego dokumentu akceptuje enterem, po czym wyświetla już mu się obszar roboczy na ekranie laptopa.

Wszystko wygląda w porządku, wykrywa że monitor został odłączony. Testowałem ten problem tylko z Corel’em, ale z innymi programami według użytkownika występuje ten sam problem.

Myślę że ktoś wpadnie na pomysł rozwiązania tego problemu bo przecież “w kupie siła” ;))

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja też używam 2 monitorów i przed odpięciem 2 monitora po prostu w w ustawieniach karty graficznej (właściwości grafiki) go wyłączam i dopiero wtedy go odpinam. Wszystko zależy jakiego producenta jest karta graficzna bo każdy w innym miejscu umieszcza odpowiednią opcję.