Wiele plików wykrywanych przez Avire cz. 2


(Quinkq) #1

Witam.

Problem z którym się borykam jest bardzo zbliżony do opisanego w tym wątku: wiele-dziwnych-plikow-wykrywanych-przez-avire-t544516.html . Od wczoraj Avira zaczęła wykrywać pełno "wirusow" opisanych "W32/Infector.Gen8" lub "W64/Infector.Gen8" a po naciśnięciu przycisku "details" antywirus przeprowadzał swoje standardowe krótkie skanowanie i nic więcej. Dopiero go reinstalacja dała możliwość podejmowania decyzji o zainfekowanych plikach. Wszystkich 264 plików ,które do tej pory zdołał wykryć wrzuciłem do kwarantanny, dodatkowo wpadło kilka opisanych jako "TR/Crypt.XPACK.Gen" oraz jeden "TR.Dldr.Dofoil.R.12". Kwarantanna tych plików spowodowała ze programy z którymi były powiązane, posypały się. Niemożliwy jest dostęp do Windows Defendera , nie da rady też nic odinstalować niczego poprzez "Programy i funkcje" a szczególnie Javy co zostało zasugerowane w wyżej wspomnianym temacie (Przed próbą instalacji najnowszej wersji usunąłem folder wraz z Javą ręcznie) Podczas próby zainstalowania nowej wersji instalacja po wybraniu miejsca w którym zostanie zainstalowana zostaje przerywana z informacja: by zrestartować Java installera należny odświeżyć web page'a. Dodatkowo skanowałem komputer Malwarebytes'em z rezultatem znalezienia kilku prawdopodobnych wirusów i decyzja ich usunięcia. "adwcleaner" również znalazł kilka rzeczy które wyrzuciłem a teraz ciągle znajduje plik firefoxa z ustawieniami i próbuje go usuwać wraz z każdym skanem, a opcja w firefoxie do zapamiętywania historii po jakiejkolwiek zmianie i każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki zostaje zmieniona na "nie zapamiętuj". Czy istnieje możliwość naprawy programów dotkniętych tym wirusem, których pliki .exe oraz .dll znajdują się w kwarantannie Aviry, po opanowaniu sytuacji? Proszę po pomoc oraz rady.

Logi OTL: http://www.wklejto.pl/172474

Logi FRST64: http://www.wklejto.pl/172472

Logi FRST64 Additional: http://www.wklejto.pl/172473

Logi ADW: http://www.wklejto.pl/172471


(Atis) #2

W logach widać tylko rozszerzenie wskazujące na wirusa Expiro

Malwarebytes nie nadaje się do usuwania wirusa infekującego pliki EXE.

Jeżeli skanery nie potrafią leczyć plików to pozostaje formatować dysk.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Dysk przeskanuj za pomocą :

Expiro Removal tool

Dr.Web CureIt

Kaspersky Virus Removal Tool 2011


(Quinkq) #3

Skanery użyłem w takiej samej kolejności:

Expiro Removal tool od AVG nic nie znalazł. Wcześniej już zdarzyło mi się go użyć i real-time protection Aviry wykrywał zainfekowane pliki które właśnie w tej chwili sprawdzał ten skaner AVG z ostatecznym wynikiem nie znalezienia niczego.

Dr.Web CureIt znalazł kilka plików w tym 2 z kwarantanny Aviry: http://img845.imageshack.us/img845/9821/7wl2.png

Kaspersky Virus Removal Tool 2011: w tym przypadku popełniłem ten sam błąd co autor sąsiedniego tematu i skaner zajął się 3ma plikami od OTL + 1 .exe zainfekowany, który został naprawiony bez problemu i w tym przypadku odtwarzacz VLC działa bez zarzutów. Zacząłem się też zastanawiać czy te pliki które są w kwarantannie Aviry mógłbym w ten sposób tak samo naprawić, dlatego przywróciłem jeden plik i kazałem Kasperskiemu skanować lokalizacje zainfekowanego pliku. Infekcja została odnaleziona i naprawiona, a program działa bez problemu. Przywracanie zainfekowanych plików z kwarantanny nie wydaje się być dobrym pomysłem, czy są jakieś inne sposoby na to, i czy warto ew. podjąć takie ryzyko? Problem z plikiem z ustawieniami firefoxa wydaje się być nieobecny.

FRST: http://wklejto.pl/172714

FRST Add: http://wklejto.pl/172715

OTL: http://wklejto.pl/172716


(Atis) #4

Nie widać infekcji. Usuń AVP Tool driver:

http://support.kaspersky.com/common/ser … px?el=1464

Odinstaluj Java 6 Update 29 i zainstaluj Java 7 Update 25

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wpisz i zatwierdź enterem: sfc /scannow

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date