Wiele programów nie działa

Witam, od pewnego czasu mam kłopot z niektórymi programami.

Zaczęło się od problemów z Firefoxem, którego nawet po deinstalacji i ponownej instalacji nie można uruchomić. Wyskakuje okienko że program uległa awarii (okienko narzędzia zgłaszania awarii). To samo jest z najnowszym GG, od razu po zainstalowaniu wyskakuje narzędzie zgłaszania awarii. A AQQ z którego korzystam na co dzień wyświetla tylko ramkę programu, żadnych przycisków kontaktów itd.

Korzystam z Win 7 64, Avast Internet Security. Najwyraźniej coś jest nie tak, ale nie wiem co, próby deinstalacji i instalacji od nowa nie pomagają. Dodam że Google Chrome i IE9 działają dobrze.

Moim zdaniem prawdopodobnie coś się uszkodziło w rejestrze. Ściągnij program CCleaner albo Advanced System Care Free. Wyczyść rejestr z nieaktualnych rejestrów i napraw uszkodzone rejestry za pomocą jednego z podanych programów.

Radziłbym zmienić antywirusa na nieco lepszego Comodo Internet Security 2012. Jest darmowy i skuteczniejszy niż avast IS. Od razu uprzedzam, że miałem Avasta i testowałem go przez jakiś czas. Niestety, ale wariował nawet przy plikach SYSTEMOWYCH. Skanowałem je skanerami online i nie były zarażone wirusami. Avast ma często fałszywe alarmy. Możliwe, że usunął coś czego nie powinien był usuwać.

Dzięki za radę, bo posprzątałem rejestr i inne śmieci JetCleanem i owe programy już działają :slight_smile: Co do antywirusa to jeszcze się zastanowię, do tej pory nie miałem z nim incydentów, 0 alertów wirusowych. Jedynie dostęp do kilku stron mi zablokował-pewnie słusznie :slight_smile: