Wielka rozdzielczość czy błąd w systemie?

Witam,

wczoraj przesiadłem się na Ubuntu. Po instalacji wszystko pięknie działa i jestem zadowolony, tylko wszystko jest jakby rozciągnięte :expressionless:

Zobaczcie:

zrzutekranurl0.th.pngthpix.gif

A jak już oglądam jakieś foty to zupełna porażka - niewymiarowe są, takie spłaszczone.

Sprawdzałem na różnych rozdzielczościach ale zawsze to samo.

P.S mam laptopa i sterowniki tylko na Viste i XP. Czy na linuksie też powinienem instalować stery do karty itp?

Stawiałbym na sterowniki, u mnie obrazek wygląda normalnie.

ale ja mam linuksa - chkdsk jest na winde

Odrazu to poprawiłem.

http://sniezek.pl/informatyka/linux/napr_sys_pli.htm

wyszło, że wszystko jest czyste. Nie znalazł nic…

Daj innego screena, bo na tym ciężko mi zauważyć co jest nie tak (na moim laptopie DP wyglądają podobnie jak na tym screenie, zarówno pod windows/linux, ie/safari/firefoxem/operą)

zrzutekranu1rx3.th.pngthpix.gifUżywając windy zawsze obrazki miałem dużo szersze i np cała interia na styk mieściła się na ekranie.

zrzutekranu2mm3.th.pngthpix.gif Tutaj wyraźnie widać jak kot jest spłaszczony a powinien być szerszy.

Nie ma jakiś sterowników do karty pod Acera Extense 5620z - bo na oficjalnej stronie tylko pod xp i viste. Serio linuks nie potrzebuje nic ?

Faktycznie z proporcjami fotki jakby lekko było coś nie tak. Sterowniki do intela są zazwyczaj dołączane do distro (nie pamiętam czy są w kernelu czy jako moduł). Najlepiej popatrz na forum ubuntu.pl czy ktoś miał problemy z proporcjami obrazu na intelu, ewentualnie załóż tam temat, możliwe, że ktoś znajdzie rozwiązanie Twojego problemu

Jarod , instalowałeś sterowniki do karty graficznej. Spróbuj powiększyć okno przyciskiem maksymalizuj.

No to założę tam temat. Nie instalowałem sterów - pisałem wyżej, że mam tylko pod viste i xp

To zainstaluj, a jak to zrobić w Ubuntu - odpowiedź znajdziesz korzystając z opcji “Szukaj”. Takich tematów jest pełno więc nie dublujmy po raz kolejny informacji :slight_smile: