Wielki problem *.vob, program do edycji filmów

Witam. Po kilku ciężkich godzinach walki z programami i wszelkiego rodzaju aplikacjami poddaje się. Mam nadzieje, że mi pomożecie. Być może problem jest błachy, lecz moje umiejętności radzenia sobie z takimi sytuacjami są nikłe. Mianowicie: mam do sklejenia film zgrany z kamery, zapisany na komputerze w kilku folderach. Pliki są w formacie vob. Robię to nie pierwszy raz i nigdy nie było z tym problemu. Program Corel Video Studio Pro X4 i Ulead Video Studio radził sobie z tym świetnie, lecz okres próbny mi się skończył. Postanowiłam ściągnąć program Magix Video Easy 3 hd, który radził sobie w połowie - czasami film np. 20 min. trwał kilka sekund, na dodatek przy przesuwaniu go na osi czasu znikał dźwięk. Windows Movie Maker i Vegas Movie Studio to samo. Wracając do Ulead Video Studio, próbowałam ściągnąć cracka, lecz wyskakiwała masa błędów (na win7). Pytanie jest takie: czy ktokolwiek ma jakiś pomysł jaki darmowy program poradziłby sobie z tym, lub czy istnieje jakiś program, który nie pogarszając jakości video przekonwertuje mi kilka GB filmu na jakiś ludzki format (mpeg, avi…) Próbowałam jeszcze VOB2MPG, TMPGEnc. HELP :roll:

Zmień rozszerzenie z VOB na mpg i problemy powinny się skończyć.

zmiana na mpg nie zmienia faktu, że film o długości 20 min trwa 3 s.

To nie ma chodzić.Rozszerzenie można zmienić np total commanderem.Zmienia się tylko w plikach video czyli tych które maja ok 900mb.Reszta to pliki pomocnicze.

yyy. Jestem ciemna jakaś chyba :smiley: czyli co sugerujesz powyższym postem? :-o

Jeśli to nic osobistego to spakuj ze 2 nieduże pliki zipem (może być z hasłem) wrzuć na jakiś bezpłatny host i daj info na pw co gdzie,to rzucę okiem,bo tak to możemy dywagować co i czemu i nic z tego nie wyniknie.