Wielki problem z odtwarzaczem MP3

Witam!

Mam nastepujący problem: otóz, gdy chcialem wgrac na nowo zakupioną mp3-ójkę, wszystko się wgralo, ale gdy chcialem odtworzyc pliki odtwarzacz “mówił” mi, że nie ma w sobie plikow, podlaczylem jeszcze raz i faktycznie nic nie bylo, wgalem jeszce raz, ale gdy probowalem ja wlączyć nic sie nie dzieje, kompletnie nic, tylko swieci sie wyswitlacz, windows raportuje ze mp3 jest nie sforamtowane, nie jest to mp3 najlepszej klasy, tani, z allegro, nigdzie nie ma nawet napisane jaki jest producent, wyglada na to ze padl firmware, proszę o JAK NAJSZYBSZA pomoc, poniewaz na mp3 mialem bardzo wazne dane, ktore juz usunalem z komputera

pomocy

Proszę zmień tytuł tematu na konkretny, ten brzmi jak z horroru :wink:

Będzie ciężko.

To tzw. no name (jak już padnie to tylko do kosza :frowning: )

Pokaż chociaż jakieś zdjęcie tej mp3

czytalem na forum elektroda.pl i znalazlem tam sporo ciekawych rzeczy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic641023.html

otoż: nie rozbieralem mp3 ale wiem, ze procesor ma ten sam co w topicu,

mam program do zmieny firmaware’a ktory byl dolaczony do mp3, ale on nie znajduje odtwarzacza, znalazlem program to flashowania w jednym z postow na powyzszym topicu, dziala, ale: nie mam zielonego pojecia jak go urzyc, nie wiem skad wziac odpowiedni firmware, bo mam juz z 3 :shock: i odziwo program ten ZNAJDUJE odtwarzacz co samo w sobie jest juz sukcesem, tym bradziej ze osoba na forum pisze ze udalo jej sie postawic mp3 na nogi, bo dla mnie teraz to jest najwazniejsze

blagam o pomoc!!

EDIT:

dobra wiadomosc: krok na przód, udalo mi sie wgrac jakiś firmware, ktory byl w paczce, ale:

  1. [standart] pokazuje sie napis: mp3 player [ok]

  2. czarny ekran, i nic

  3. ale przy podlaczeniu do komputera, widze odpowiednia, ikonke

tak wiec: firmware zly, ale bliski, teraz moj trud skieruje sie na poszukiwaniu odpowiedniego

EDIT2:

windows dalej raportuje, ze mp3 nie jest sformatowana, oczywiscie nie formatuje, bo firmware juz zupelnie by siadl

On ma racja ,jeżeli to tego typu odtwarzacz to twoje dane poszły w … :slight_smile:

Chyba że chcesz zapłacić około 200 zł za odzyskanie danych w firmie które się tym specjalizuje.

Rozwiązanie jest proste. Boot sektory MP3 były nadpisane podczas kopiowania. Firmware jest (a raczej był ok) wystarczyło sformatować pamięć MP3 aby boot sektory były poprawnie rozpoznawane. Oczywiście grozi to utratą danych z pamięci MP3 ale innego wyjścia nie ma.

(Formatowanie nie usuwa firmwera bo jest on zapisany w pamięci dostępowej ale tylko przez aplikacje do wgrywania firmware)

PaPuX naprawde wielkie dzieki!! pomoglo, no ale niestety plikow uratowac sie nie dalo, ale to juz moj problem, naprawde jeszcze raz wielkie dzieki