Wielki problem ze sciaganiem!

(Kazio13) #1

Mam stale lacze - kablowke i gdy instaluje wszekie programy p2p(Flashget,Kazaa,Emule i inne) to nie chca mi sie polaczyc - dlaczego? Probowalem ustawiac proxy itp - nic nie dalo! Jedyny program ktory mi sie laczy bez zadnego ustawiania to Bearshare 5.2.1! Czy wie ktos jak mozna mi pomóc!!??

(El Presidento) #2

Jesteś użytkownikiem sięci LAN więc administracją łącza nałożyła ci ograniczenia na łącza p2p, zablokowane porty p2p.

Oraz odblokuj programy w firewall-u :!:

(Tomek Zamlynny) #3

czy posiadasz Firwalla :?:

(Bbieniol) #4

Może firewall blokuje Ci połączenia?

(Kazio13) #5

No wlasnie nie wiem ale pewnie tak! Ale to jest niemozliwe zeby zaden program mi nie dzialal! A co z tym firewallem - jezeli go mam - mozne jakos zdjac ta blokade?

(El Presidento) #6

Rozmowa z administracją łącza.

A co do firewalla to poszukaj w komputerze moze znajdziesz, bo mimo zablokowanych portów p2p i nałozonych ograniczeń pragramy powinny chodzic więc zapewnie blokuje je firewall.

(Kazio13) #7

No dobra a gdzie mam go szukac - za bardzo sie na tym nie znam! A zadministracja sobie pogadam :)!

(Tomek Zamlynny) #8

z jednej strony to dobrze ze Ci blokuje, gdzie masz dość szczelnego PC'ta

Panel sterowania-> Połączenie sieciowe-> Połączenie lokalne-> Właściwości-> Zaawansowane-> Ustawiania

(El Presidento) #9

Sprawdż czy nie masz jednego z programów:

Firewall systemowy w Windows XP SP2

Panda Titanium 2005

Panda Platinum 2005 Internet Security 9 PL

Norton Personal Firewall 2005

Kaspersky Anti - Hacker

Mcfee Security Suite

BitDefender 8

ZoneAlarm Pro

Outpost Firewall

Kerio Personal Firewall

Sygate Personal Firewall

(Kazio13) #10

No i nie mam zalozonej tej blokady - jest odznaczona ! Ja juz trace glowe przy tym! Najlepsze jest to ze moj kumpel tez z kablowka nie ma zadnych problemow z tymi programami! HELP ME!

(Mayster X) #11

kiedys mialem podobny problem i dzialal WinMX... nie instalowales nic z tego ... ?? :

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=84

(Bjkaras) #12

Od kiedy masz kablowke, bo po podlaczeniu Ci lacza musisz odczekac 24 godziny. Bo oni cos tam sprawdzaja i takie tam inne... Mialem tak jak Ty kiedy mi podlaczyli, zadzwonilem i Pan powiedzial mi ze po 24 godzinach beda chodzic p2p

(Kazio13) #13

Nie mam zadnego z tych programow - jakby wszystko bylo ok!

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 17:12

Ale daj troche wiecej wskazowek - jaki konkretnie mam sciagnac ??

Tam sa same firewalle!

(Tomek Zamlynny) #14

jaki jest Twój ISP

(Kazio13) #15

Nie za bardzo wiem co to jest ISP i jak mam to sprawdzic

(Mayster X) #16

mi chodzilo o to czy nie masz jakiegos firewalla z tamtych ... :wink:

polecam Sunbelt Kerio Personal Firewall

(Tomek Zamlynny) #17

chodzi mi jakiego masz neta :?: ISP (dostawca usług internetowych), gdzie nie którzy ISP blokuja porty UDP i TCP

(Misterdam) #18

Pojawia się jakiś komunikat ??

Flashget nie jest programem p2p, więc widzę tu jakąś nieścisłość. Z kazaa nie korzystam, a w emule czasem trzeba bardzo długo poczekać, aż coś zacznie lecieć, Bearshare z kolei działa w innej sieci, więc może to jest przyczyna ??