Wielkość czcionek w operze ubuntu w rozdzielczośći 1920x1080

Przeglądam internet w operze pod ubuntu. Jako monitora używam telewizora 37" w rozdzielczości 1920x1080.

W windows 7 jest taka opcja w systemie jak “Powiększ lub pomniejsz wyświetlane czcionki” dzięki czemu w całym systemie i zainstalowanych na nim programach mogę ustawić sobie duże wyraźne czcionki. Operacja ta to polega poprostu na zwiększeniu dpi wyświetlanych czcionek. Chciałbym by tak samo można było zrobić w ubuntu. W ustawieniach czcionek (ppm na pulpit/tło pulpitu/czcionki) zmieniłem dpi na 128 i czcionki zwiększyły się w menu, paskach okien itp, ale operacja ta wcale nie skutkuje na wyświetlaną zawartość przeglądarki. Jakim innym sposobem można osiągnąć efekt podobny do tego jaki mam pod windowsem?

System>Preferencje>Wygląd karta Czcionki klikasz na Szczegóły i ustawiasz sobie do woli Rozdzielczość

o to chodziło ??

No właśnie to robiłem. Próbowałem także w opera:config ustawić wyższe wartości dla force dpi, ale reakcja podobna: czcionki na kartach i na pasku okna powiększyły się, a wyświetlanej zawartości nie.

W Operze: Menu -> Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Czcionki

Tutaj zmieniaj, Opera ma własne ustawienia masz tam czcionki dla każdej części Opery. W miarę przejrzyście pisze “Strony…” tutaj poszczególne elementy strony “Czcionka …” tam też jak zwiększysz" Zwiększ np. o 1 w górę wielkość wszystkiego odpowiedzialnego za stronę i zobaczysz różnicę, choć przy twojej rozdzielczości możesz nawet o 2 :slight_smile:

Ja też sporo czasu ustawiałem tak aby mi pasowało :slight_smile:

Jak nie poskutkują zmiany w Operze, zmień ustawienia DPI w QT4.