Wielkosc partycji

mam nowy hdd Western Digital Raptor 74 GB chce postawic na nim system XP pro jakiej wielkosci zrobic partycje i ile?

za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny

Jeśli pod XP przeznaczysz 10 GB, powinno w zupełności starczyć. Pomyśl również nad osobną partycją do instalacji oprogramowania, aby na tym dysku, gdzie jest system, był tylko on. Reszta według uznania (np. gry, multimedia itp.). Najważniejsze jest, żeby nie było na komputerze bałaganu, i żebyś wszystko mógł znaleźć szybciutko :slight_smile:

A w razie czego, za pomocą specjalnych programów, będziesz mógł później zmienić sobie rozmiar partycji. I jeśli możesz, dla systemu wybierz inny dysk niż C, będzie bezpieczniej 8)

Pozdrawiam

Zrób 2 partycje. Ta na którym będzie stał XP niech ma 20GB, a reszta na drugą partycje.

chyba lekka przesada, ja mam XP HOME + SP2 i WIndows zajmuje mi 3GB, PRO znowu duzo bardziej pojemny nie jest, myśle iż opcjonalnie będzie 10 GB - a optymalnie 6-7GB

10GB partycja systemowa reszte możesz podzielic jeszcze na dwie po połowie.

Po zainstalowaniu xp nie instaluj wszystkiego na c. Zrób sobie folder Program Files na partycji D i tam instaluj gry i tym podobne.

Na e trzymaj filmy i inne pliki.

też się zgadzam co do 10 GB w zupełności wystarczy

10 na systemowoą starczy ale jak u siebie dałem 5 to mi teraz braknie :oops: ale niedlugo format będzie :smiley: a raptory to szybkie i drogie bestie