Wielkość pliku hiberfil.sys

Ostatnio zająłem się kopiowaniem filmu na dysk - skopiowałem 3 CD i za chwilę zauważyłem, że materiał który powinien się znaleść na dysku twardym po prostu zniknął - w między czasie włączył mi się wygaszacz ekranu… zacząłem poszukiwać uprzednio skopiowane pliki - jednak nici z poszukiwań zatem zabrałem sie do ponownego kopiowania - to się powiodło - jednakże jak się okazało na dysku c znalazłem ukryty plik o nazwie hiberfil.sys - który został utworzony (ew. zmodyfikowany) w momencie kiedy wyparowały moje uprzednio kopiowane pliki, a których na darmo szukałem - i teraz ten plik przybrał na wadze prawie 1 Gb - tak jakby te dane w postaci plików filmowych zostały w nim zawarte - co mnie trochę martwi - ponieważ nie mam za dużo miejsca na C: a usunąć też go nie można.

I tu pytanie czy można jakoś zaradzić z tym plikiem - chociaż go zmniejszyć?

Za co odpowiada ten plik?

W pliku Hiberfil.sys zapisywane są dane z pamięci RAM przy hibernowaniu komputera. Jeżeli nie używasz hibernacji, możesz ją spokojnie wyłączyć bez szkody dla systemu. PPM na pulpicie -> Właściwości -> Wygaszacz ekranu -> Zasilanie -> Hibernacja -> Odznacz opcję “Włącz hibernację” -> Zastosuj. Plik Hiberfil.sys powinien zniknąć z dysku, jeżeli tak się nie stanie, powinien bezproblemowo dać się usunąć. :slight_smile:

dziękuję pomogło :slight_smile: