"Wiersz poleceń został wyłączony przez administratora

Mam taki problem w xp, ze czego nie zrobie to nie chodzi :confused: Wczoraj zainstalowałem program Tweak XP i zrobiłem “pełną optymalizacje systemu”. Miało to zwiekszyc wydajnosc. Teraz po uruchomieniu wiekszosci programow otwiera sie wiersz polecen z rekstem: "znak zachety wiersza polecen został wyłączony przez administaratora. wcisnij dowolny klawisz aby kontynuować. Wciska m i sie wyłącza :confused: Wcześniej - przed optymalizacja - utworzyłem ponkt przywracania systemu, ale teraz nie moge uruchomic przywracania, bo własnie wychodzi ten błąd. Nie moge tez odebrac poczty, ani wejsc na gg - ca łe szczescie chodzi przegladrka. Po wpisaniu cmd, msconfig itd w uruchom tez powyzszy problem.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc

Witam,

Bawiłes się TweakXP, więc tam jest na pewno ta opcja.

Ale jak chcesz to zmienić ręcznie, to zrób tak:

Pewnie powinno być 1, ale pokombinuj.

Nie moge otworzyc tego programu :confused: własnie z tego powodu

Gdzie mam wpisać:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System

Value Name: DisableCMD

Data Type: REG_DWORD (DWORD Value)

Value Data: (0 = default, 1 = disabled, 2 = disabled but allow batch)

???

PS. Fajny podpis :smiley:

Witam,

robisz tak:

Start->Uruchom-> wpisujesz regedit. Naciskasz ENTER.

Szukasz tego klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System

W tym kluczu klikasz w okienku po prawej stronie prawym przyciskiem myszy.

Wybierasz Nowy->Wartość DWORD.

Nazywasz tę wartość DisableCMD , nadajesz jej (poprzez dwukrotne kliknięcie) wartośc 1 (chyba, popróbuj).

Restart kompa i tyle. :slight_smile:

No i własnie taki problem, że nie moge nic wpisać do uruchom, bo mi wyskakuje “Znak zachęty wiersza polecen został wyłaczony przez administratora…” tak jak przy uruchamianiu wszystkich prawie programów :confused: i własnie nie wiem co zrobic :confused:

Witam,

Racja, mój błąd. :hahaha:

Zamiast uruchamiać regedit z wiersza poleceń, lepiej go znajdź w katalogu C:\Windows

Uruchom, a dalej tak samo, jak było. :wink:

Niestety nie chodzi - plik tak jak inne programy nie uruchamia sie - wyskakuje znane juz okienko wiersza poleceń

Witam,

Zrób tak, jak TUTAJ.

Masz tam dwie możliwości. Rób po kolei.

Zrestartowałem - nie działa - co teraz?

Przystapiłem do 2 i… (co za głupi Tweak xp - wszystko przez niego) nie moge kliknąć prawym przyciskiem :confused: co za głupota. jak moge inaczej zainstalować?

Witam,

Uruchom regedit z C:\Windows. Jak poszedł, to OK, nie, przechodzisz do punkt 2.

Jeśli działa regedit, to możesz wprowadzić zmiany, które odblokują wiersz poleceń.

UPDATE

Spróbuj jeszcze tak:

  1. zmień nazwę pliku z regedit.exe na regedit.com;

Albo tak:

  1. użyj np. programu Registrar Lite.

Przy jego pomocy spróbuj wprowadzić wspomniane poprawki.

Jak znasz angielski, to poczytaj, to były m.in. te porady: http://forum.gladiator-antivirus.com/in … opic=12925

UPDATE 2

To nie dobrze. Chyba dojrzeliśmy do tego: daj loga z HiJackThis.

Pewnie jakiś syf to blokuje.

Udało sie. Zrobiłem nowe konto w sysyemie i tam tez byłablokada rejestru, ale nie prawego przycisku i chodzi wszystko ładnie :slight_smile: Bardzo Ci fdziekuje za pomoc i cierpliwosc dla takiego barana jak ja . Jestem bardzo wdzieczny