Wiesza mi się system

Witam.

Mam mały problem. średnio kilkanaście razy dziennie wiesza mi się system. Nic nie mogę zrobić (oprócz poruszania kursorem myszki),

dopóki nie wcisnę “trzech króli” (ctrl+alt+delete) i następnie kursorem 2 razy “anuluj”. Po tej małej operacji wszystko na jakiś czas wraca do normy.

Czy zna ktoś może sposób na rozwiązanie tego problemu?

Ok , O jakim systemie mowa ?

czy tak czy inaczej -->

wykonaj skanowanie antywirusowe systemu online : MKS ONLINE SKANER

przeczyść rejestr programem CCleaner

a oprócz tego to zrób defragmentację dysków :!:

pozdrawiam

Albo też format i ponowna instalacja systemu :wink:

Hisato , a może by tak troszkę powalczyć z systemem a nie iść od razu na łatwiznę :wink:

wszystko to już robiłem. Jak również 2 razy nieszczęśliwy format(ten problem mam od samego początku). Lecz brak efektów.

A co do systemu, to taki jak w opisie VHP64bit

bardzo dziwne sprzęt dobry do visty to musi być system

Tylko co z nim może być nie tak :?: Co prawda kupiony OEM ale przecież oryginał…

zaktualizuj wszystke sterowniki, i zobacz jaką masz temperature procka może to od tego

wszystkie stery mam zaktualizowane. A temperatura w Speed Fan wynosi:

System:45C

CPU:25C

Temp:46C

Core0:22C

Core!:23C

Czyli z tego co wiem to normalne

a wiesza się jak jest obciążony (grasz) czy w czasie normalnej pracy?

wiesza się w trakcie normalnej pracy, w trakcie obciążenia, po hibernacji, po włączeniu wygaszacza na ekranie… ogólnie nie ma reguły :frowning:

to chyba musi zawędrować do serwisu :-k

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś coś doradzi… Obecnie jestem trochę oddalony od serwisu(jakieś 1200km) i muszę sobie z tym sam poradzić

A jak mają się napięcia? Pobierz program HWMonitor, wypakuj go, uruchom (nie wymaga instalacji) i pokaż screen’a tak aby były widoczne wartości wszystkich napięć. Nie mam jednak pewności czy ten program pójdzie na Viście 64-bitowej więc jak coś do użyj innego programu do odczytania tych napięć.

Zastanawiam się też czy przyczyną nie jest jakaś aplikacja, która niezbyt poprawnie działa pod 64-bitowym systemem… Czy na czystym systemie z zainstalowanymi jedynie sterownikami taka sytuacja także występuje?

Generalnie wiadomo, że Vista do najstabilniejszych systemów nie należy, a w dodatki 64-ka.

Najprawdopodobniej któryś programik źle działa z Twoim osem.

Tak dla spokoju ducha sprawdziłbym zasilacz.:mrgreen:

7a98bdfbb24d88ac.jpg

jak na moje (nie doświadczone) oko chyba jest wszystko OK…

co do aplikacji to nie jestem pewny, jak również nie wiem czy czysty system się wiesza… Będę stopniowo je odinstalowywać i sprawdzać

co do zasilacza to cały komputer jest nowy… złożony w styczniu i raczej wszystko działa