Wiesza się komputer z dźwiękiem

(dassem) #1

Witam,

otóż od dłuższego czasu mam ten problem, a z braku czasu olewałem to. Grając czy oglądając film, słuchając muzyki wiesza się komp i z głośników wydobywa się ciągły dźwięk. Nie wiem czym to jest spowodowane początkowo myślałem że mam kartę muzyczną zintegrowaną więc kupiłem muzykę [wył. oczywiście integre w biosie] i dalej jest to samo. Testowałem speedfanem temperatury itp wszystko wydaje się być w porządku ale jednak nie jest.

Moja konfiguracja:

Athlon 64 3200+

Galaxy 7900 GS 256MB

DFI NForce 4 Ultra Lan Party

2x Kingston DDR 512Mb/400Mhz

Neotec Maximus 380W

LOGITECH Z-2300 - 2.1 THX

Sound Blaster Audigy SE OEM

(Darciosyjx) #2

Na twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia logow w menadzerze zadan, a jesli tam nie bylo by nic podejrzanego to zreinstaluj system. Jesli problem bedzie sie powtarzal po reinstalce to znaczy to ze nie jest to wina systemu a sprzetu. Oczywiscie reinstalując system pobierz najnowsze wersje sterownikow do chipsetu, garfiki i calej reszty. Jesli do komputera masz podlaczone jakies urzadzenia typu drukarka, skaner , pad itp. to dla nich tak samo postaraj sie znalezc najnowsze stery. Warto by bylo gyby mialy certyfikat microsoftu wtedy jest wieksza pewnosc ze beda dzialaly poprawnie. Jak by dalej nie dzialalo to napisz - bedziemy kombinowac dalej :stuck_out_tongue: :slight_smile:

(dassem) #3

Najnowsze stery są, format był nieraz ale to jest na 100% wina sprzętu tylko nie mogę rozgryźć czego. W toku podejrzeń są procek, zasilacz lub coś z płytą główną nie tak.

(Darciosyjx) #4

A masz mozliwość przełożenia jakiegoś w 100% sprawnego zasilacza i ramów ? Jesli tak to sprawdz te dwie rzeczy a jesli nie to pobierz /zalatw sobie plytke Ultimate Boot CD( tam jest wiecej programikow ktore sie przydaja ), i odpal memtesta w najnowszej wersji i niech poleci sobie tak przez noc najlepiej - jesli rano pokaze ze jest zero bledow bedzie mozna ram-y odrzucic ( przynajmniej na 70 / 80% ). POtem dokladnie to samo zrob z procesorem - Tutaj mozesz skorzystac z aplikacji na Ultimate Boot CD lub pobierz program Prime95 i odpal go na kompie pod WInd tez najlepiej na pare godzin. Program znajdziesz pod tym linkiem

(dassem) #5

Szczerze mówiąc ramy też mogą być nie ten tego dzięki za program może coś wywnioskuję z raportu.

(Darciosyjx) #6

Spoko :slight_smile: