Wieszający sę laptop


(Daviidek07) #1

Witam

Od pewnego czasu zaczął wieszać mi się laptop, na początku niby jakieś błędy ale nie przestało. Dziś jest tak że nie mogę wykonać żadnej operacji, włączyć coś czy zainstalować to jeszcze ok, chcąc go zeskanować zawiesza się i nie chce nic otworzyć Czy format to jedyne wyjście? Problem jest również w tym ze nie mam sterowników a ciężko sprawdzić bo nie mogę nic uruchomić i czy mogę je sprawdzić po reinstalacji ?

Czy jest inny sposób?

Pozdrawiam


(Murzyn1) #2

Sprawdź laptopa antywirusami i antispyware.

przykładowe programy:

Avast Home - antywirus darmowy

Panda ActiveScan - skaner online

SpyBot S&D - antyspyware

Sterowniki do lapka znajdziesz na stronie producenta, lub na płytach załączonych do laptopa. Jeśli masz nowego lapka, możesz mieć partycje ukrytą recovery gdzie znajduje się wersja instalacyjna systemu + sterowniki.

Podaj więcej szczegółów...


(Daviidek07) #3

zainstalowałem avasta, niby przeskanował podczas uruchamiania systemu ale już ponownie nie uruchomię go jak system jest załadowany i tu jest właśnie problem, wtedy już nic nie chce się uruchomić. Głupieje, nie wiem czy jakiś syf go tak przymulił czy może coś sie poprzestawiało.


(Murzyn1) #4

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... ntyspyware

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... tywirusowe

w ostateczności może się przegrzewać, zainstaluj EVEREST'a i sprawdź temperatury, spróbuj też NHC - http://www.pbus-167.com


(Daviidek07) #5

ok dziękuje

spybota nie chce zainstalować, ale udało mi się Antivira i skanuje, zobaczymy jaki będzie efekt.

Jeszcze raz dzięki za pomoc


(Mail) #6

murzyn, co ty mu polecasz?

Do podejrzenia syfu najlepiej wkleić logi z HijackThis i ComboFix.


(Murzyn1) #7

szybkie rozwiązanie jego problemu. jak nie da rady trzeba będzie przejrzeć logi z HJ... zawsze daj powalczyć użytkownikowi z problemem samemu, jesli nie da rady to trzeba się zaangażować :slight_smile: