Wieszający się komputer

Witam!

Mam problem… Od kiedy kupiłem Core 2 Quad komputer wiesza sie conajmniej raz dziennie… Może to jest ten 1 raz czasami zdarzy się 2 razy ale to irytuje i jednak jest cos chyba nie tak… No ale dobra, przechodzę dalej. Myślałem, że to zasilacz więc wymieniłem na OCZ 500w, wszystko pięknie etc. lecz oglądając film znowu się przyciął… Ja już nie wiem czego to jest wina… Więc piszę tutaj… Dodam jeszcze, że gdy się wiesza to na obudowie świeci dioda ktora pokazuje prace dysku. Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz :]

moje podzespoly:

GF 9800GT 512mb ASUS

Kingston HyperX 1gbx4 800mhz

ASUS p5n-e SLI

Samsung 160gb i 1 TB

PS. Dodam jeszcze, że gry siedziałem na Ubuntu to takich jaj nie miałem :]

Satletio , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Miałem kiedyś styczność z podobnym przypadkiem i wynikało z temperatury albo na chipsecie,podaj dokładne temperatury podzespołów.

Chyba jednak to bedzie temperatura… Bo jest dość wysoka… dawno nie czyściłem radiatora a zapomniałem kompletnie o tym, że to też może być tego wina… :]

20t1j4l.jpg

No temperatura jest konkretna,zaczął bym od porządnego przeczyszczenia komputera,jak niewiele pomoże to ewentualnie zmiana pasty termo na procesorze.

Zmieniłem paste + wyczysciłem radiator procka i przy okazji grafiki i temp. spadła o 10 stopni. Mam nadzieje ze tak bedzie sie trzymać,

Dodane 12.08.2010 (Cz) 16:33

No i nadal nie wiem co robić z Kompem… Wymieniłem zasilacz na 500 w OCZ i nadal wiesza sie… później wymieniłem dysk bo byly jakieś bady ( z reszta i tak planowalem) i dzisiaj mi sie zawiesil… Czego to moze być w koncu wina :confused: bo chyba jesli mialo by cos byc do wymiany to ostatnia rzeczą jaka mogla by w to ingerowac to chyba plyta glowna… Moze to byc od tego ze cos sie tam przepalilo czy cos w tym stylu i dlatego wywala mi zwiechy raz dziennie? ( teraz dopiero za 3 dniem mi zwiezilo od zakupu dysku)