Wieszanie się kompa

(Przemeq999) #1

Witam,

mam problem z kompem. Jakiś czas temu podczas grania w grę online zawiesił mi się system, żadnej reakcji na naciskanie klawiszy na klawiaturze, pozostał tylko restart. I tu zaczły się kłopoty. Po uruchomieniu windowsa znowu się zawieszał kilkanście sekund po pokazaniu pulpitu.

Sądząc, że system się posypał przystąpiłem do naprawy systemu(za 1 podejściem się zawiesił) a po restarcie zaczęło mi wywalać komunikaty, o błędach jakiś aplikacji(nie pamiętam jakich :oops: , ale na bank windowsa) i po kilku sekundach znowu zawiecha :frowning:

Jako, że antywirusem nie mogłem przeskanować dysu, uważając, że to wirus, format C i instalka windowsa( za 3 razem udana :evil: )

i dalej to samo :frowning:

pomyślałem że urchomię windowsa w trybie awaryjnym i odziwo nie wiesza się nawet po godzinie

będzę wdzięczny za pomoc, bo ja już nie mam żadnych pomysłów, a do serwisu się narazie nie wybieram, bo komp niewiele wart :mrgreen:

pozdrawia

(Technik Elektro) #2

dysk twardy wymaga sprawdzenia, masz do niego zapasowe taśmy ?? to je wymień.

(Przemeq999) #3

dysk?? 5 miesięcy temu kupiłem nowy i taśmy

tak szybko by się posypał??

(Technik Elektro) #4

podaj całą konfigurację sprzętu, zaopatrz się w dwa programy -> Everest (sprawdź temperatury), HDTUNE -> wklej zawartość zakładki health z tego programu. zresetuj ustawienia w BIOS-ie opcja LOAD bla bla.

(Przemeq999) #5

przegrzewanie raczej odpada, bo w trybie awaryjnym chodzi godzinę( dłużej nie siedziałem) i się nie wiesza a normalnie po kilku sekundach siada

co do dysku to sprawdzałem HDD Regenerator ( tylko taki miałem pod ręką na płytce) i nie wyktył bad sektorów

biosu nie resetowałem, ale go przeglądając nie zauwarzyłem zmian w ustawieniach, ale może coś przeoczyłem :smiley:

to o co mnie prosisz mogę podać dopiero jutro, bo teraz piszę od kumpla. W trybie awayjnm zobsługą sieci nie wykrywa mi modemu od neo