Wieszanie sie kompa

witam,

mam nastepujacy problem z komputerem, mianowicie zdarza mu sie zawiesci w postaci freeza, ekran sie nagle zamraza i nic nie reaguje, pozostaje tylko twardy reset. Zdaza sie to w zupelnie przypadkowych momentach, czasami jak robie cos na kompie i jest obciazony, czasami jak ogladam stronke, a czasami w ogole jak nie ma mnie przy komputerze, wracam a on wisi.

Moje pytanie jest taki co moze byc przyczyna? sa rozne teorie, najpopularniejsze to procesor albo plyta glowna.

Kwestie, ze to windows juz wyeliminowalem, RAM przetestowalem memtestem kazda kosc osobno i wszystkie jednoczesnie i zero bledow.

Komputer juz rozebralem na czesci pierwsze, odkurzylem dokladnie i zlozylem na nowo, wiec to nie jest kwestia brudu, wszystkie wtyczki podociskane i posprawdzane.

moja konfiguracja to:

VIA P4PB 400

P4 2,53GHz (temp. 42-55)

1,256 GB RAM

GF 7600GS (temp. 62-80)

Seagate Baracuda V 80GB (32-40)

WD 120GB (32-41)

SB Live 5.1

Tuner TV

LG CD-RW

NEC DVD-RW

Tagan 480W

Win XP SP2 Pro PL (wszystkie aktualizacje jakie sobie system chcial)

napiecia sa wszystkie poprawne.

Jakie sa wasze typy, co moze byc przyczyna?

płyta główna -> zainstalowałeś via 4in1 ?? zainstaluj ORTHOS-a i wrzuć test BLEND niech pomęczy ram i proca.

oczywiscie, ze stery instalowalem, rozne, przerozne wersje

Miałem dokładnie to samo…pomogła wymiana dysku twardego…

S.M.A.R.T. dyskow oby nic nie wykazuje zeby cos z nimi bylo nie tak, zreszta testowalem oba dyski aplikacjimi od poducentow i oba przeszly pomyslnie testy

tak naprawdę chyba może być wszystko, łacznie z niestabilnym napięciem - będziesz miał dużo szczęcia jak znajdziesz przyczynę :mrgreen:

jeżeli dzieje się to rzadko - to najlepszym wyjściem będzie odpuścić sobie (szkoda czasu); jeżeli często - powodzenia :smiley:

no wlasnie bywa roznie, czasami komp chodzi non stop 4 dni i nie ma problemu a pozniej w ciagu dnia potrafi sie zawiesic 3 razy

jesli chodzi o napiecia to sa stabilne, nawet w chwilach gdy jest jakis skos napiecia w miedzkaniu i powiedzmy lampka sie sciemnia, modem i router sie resetuja to komp chodzi stabilnie i nie ma problemu

no to roche go pomeczylem i o to przyklad po 25 minutach:

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1023 Time: 15

CPU: 2539MHz FSB: 0MHz [0MHz x 0.0 est.]

2007-12-23 08:25 Beginning a continuous self-test to check your computer.

Press Stop to end this test.

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.

Self-test 1024K passed!

Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

Torture Test ran 25 minutes 24 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted.

rozumiem, że się wywalił ?? to znak iż albo procesor jest niedowoltowany (kręciłeś ??) - wejdź do biosu i podnieś napięcie rdzenia procesora, albo w grę wchodzi jego przegrzewanie/uszkodzenie (sprawdź temperatury), ewentualnie ram (choć tutaj sprawdzałeś memtestem) proponuję jednak podnieść nieco napięcie na ddr-ach w ramach testu, ostatnia możliwość to uszkodzona płyta główna (sekcja zasilania nie trzyma napięcia).

A co, ma jakieś kompleksy, że chce się powiesić?

Nazwij temat konkretnie.

nic nie krecilem jesli chodzi o proca i nawet przywracalem ustawienia fabryczne BIOS-u wiec napiecia sa takie jak byc powinny, temperatury podalem w nawiasach przy mojej konfiguracji i sa prawidlowe jak widac

a co do testu to sie nie wywalil, po 25 minutach go poprostu zastopowalem i tyle, i jak widac zwrocil 0 bledow

zreszta mala zrzutka ekranu

b6cf1594061a8727m.png