Wieszanie się komputera

Witam, mam dosyć nietypowy problem i nawet nie wiedziałem jak sformułować pytanie do szukajki. Mianowicie dosyć często wiesza mi się komputer. Dodam, że posiadam Windowsa XP Home Edition SP2 (legalne oprogramowanie). Przed zawieszeniem się komputera słychać taki dzwiek z jednostki centralnej przypominajacy cmokanie (ciezko to opisac). Do tego komputer nie wiesza sie tylko przy pracy w Windowsie, ale takze podczas rozruchu, nie wiem co z tym zrobic. Z góry dzieki.

Jaki masz sprzęt?

Optymalizacja XP <-

  • log z HijackThis i ComboFix w dziale Bezpieczeństwo

AMD Sempron 3100+ 1,81 GHz. 512Ram. Gefroce fx 5500.

log z HijackThis

http://wklej.org/id/aff00de08f

Logi z Combofix

http://wklej.org/id/8aebce2649

Dodam jeszcze, ze teraz mam problemy z internetem. Bo jakis 2-3min pracy wyskakuje bład w pasku z jakims programem Generic Host Process for Win32 Services.

Z tym Generic Host… sobie chyba poradziłem.

nikt nie zaglada?

Odswiezam.

Jaki posiadasz zasilacz ?

Opisane przez Ciebie zjawisko (“cmokanie”, cykanie) podczas zawieszania komputera jest typowym objawem kiepskiego, bądź wadliwego zasilacza. Wydaje mi się, że to właśnie zasilacz jest winowajcą zawieszania się Twojego komputera.

Jeżeli nie wiesz, jaki posiadasz zasilacz, to zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc, np. CODEGEN 300W) z naklejki na zasilaczu.

Posiadam zasilacz ATX-300PT firmy Atlis. Z tymi paramentrami to trudno było mi wybrac bo duzo tam jest tego, a sie nie znam, a wiec:

210vac, 50-60Hz, 3a?

Swoja droga to nie wiem czy to ma cos do rzeczy bo komputer niedawno jeszcze sprawie smigal.

Zawieszanie komputera na pewno spowodowane jest tym trefnym zasilaczem.

Pożycz od kogoś zasilacz jakiejś pewnej i solidnej firmy i sprawdź, czy zawieszanie występuje nadal.

Zasilacz tak, czy inaczej do wymiany.

DELTA DPS-350PB - niezbyt drogi, solidny.

FORTRON FSP350-60MDN®

Dzieki wielkie za pomoc. Jak na razie komp przestał sie wieszac, ale i tak zasilacz kupie.