Wieszanie się na starej i nowej instalacji XP Pro

Witam!

Od kilku lat pracuję na Athlonie 1600, na dysku podzielonym na 3 partycje:

na C jest Win98 (FAT32)

na D mam XP Pro (NTFS), na którym praktycznie cały czas pracowałem

na E miałem drugi XP Pro (NTFS), który zainstalowałem “przez przypadek”

Od kilku dni w czasie pracy na XP (dysk D), w zasadzie na dowolnej aplikacji następował sztywny zwis (zatrzymacie obrazu i zero reakcji na jakikolwiek sygnał z klawiatury). Po sztywnym resecie średnio 1 na 2 razy następował komunikat “jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych”, konkretnie chodziło o dysk C (tylko właśnie dlaczego C? A nie systemowy D? i za każdym razem podaje 8KB w uszkodzonych plikach.

Po kilkunastu takich zwisach system całkowicie odmówił załadowania się (stawał zaraz przed pojawieniem się listy kont na komputerze). Co ciekawe również E przestał się ładować (a przecież tam chyba nic nie namieszałem).

Co teraz zrobiłem?

Niestety zacząłem od “naprawy” XP na D z CD instalacyjnego, ale po dojściu do 34 min. do końca instalacji pojawia się komunikat Menedżera Pakietów Javy, że “nie można zainstalować pakietów Java” i dalej … nie idzie.

Jako że nie mogę sformatować dysku D (w Moich dokumentach mam ważne pliki, do których nie mogę się dostać z poziomu innego dysku - byłem administratorem na D :frowning: ) - postanowiłem sformatować od nowa dysk E i tam postawiłem nowiutkiego Win XP, zainstalowałem SP2, wszystkie poprawki (AutoPatcher z marca) itd. ale … zwisy dalej pojawiają się, teraz już coraz częściej (nawet podczas skanowania Nortonem).

Co może być tego przyczyną?

Co sprawdzić?

Co zrobić?

Może to nie ma znaczenia, ale:

  • zwisy pojawiły się kilkanaście dni (nie od razu) od założenia i zainstalowania karty telewizyjnej AverTV Studio,

  • po nowej instalacji na E, Norton Antivir wykrył na starym dysku D Trojana.ByteVerify oraz zagrożenie w postaci NavExcela (na starym dysku D miałem zainstalowanego ArcaVira, którego niniejszym nie polecam).

Bardzo Was proszę o pomoc

Darek

Mam małą prośbę. Zmień proszę ten tytuł na jakiś mniej kontrowersyjny.

Możesz edytować swojego pierwszego posta aby to zrobić.

Porządna konserwacja kompa.

Test dysku narzędziami producenta dysku - może powolny jego koniec.

Zgrać dane ,zdjąć z dysku wszystkie partycje,założyć i sformatować i świeży system.

Przed wgraniem świeżego systemu zresetować bios i wyłączyć wszystkie niepotrzebne porty i urządzenia w biosie na disabled i zapisać bios Save.

Zmienić slot PCI dla karty TV (pierwszy slot PCI licząc od AGP ma być wolny),nowsze stery zastosować.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Dziękuję za tą dość drastyczną radę, ale jestem tak zdesperowany, że zrobię jak piszesz, jedyny problem, że nie umiem dostać się do swoich plików w Moich Dokumentach na dysku systemowym (tam byłem administratorem).

Czy pomoże obejście (opisywane na forum) na zasadzie zmiany hasła admina na puste?

Pytam o Wasze doświadczenie, ponieważ dla mnie laika cała procedura tego obejścia jest mocno skomplikowana i jeżeli z zasady nie prowadzi do celu, to wolałbym jej nie pokonywać.

Przejmowanie uprawnień.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php … 5825a#faq2

Odzysk danych.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4993

JNJN masz u mnie dużą wódkę. :slight_smile: Nawet nie wiesz jak ważne były dla mnie te pliki.

Dzięki i pozdrawiam