Wieszanie sie systemu

Witam.

Od jakiegoś tygodnia,przynajmniej raz dziennie wiesza się system z byle jakiego powodu.

Chłodzenie mam nadzieje,że jest na odpowiednim poziomie.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Masz nadzieję? Sprawdź za pomocą CoreTemp. Podaj więcej informacji.

Podaj odczyty temp i napięć z BIOSu i Everesta.

Screen z CoreTemp:

jh60eg.jpg

Jak wygląda to wieszanie, system się całkowicie zatrzymuje, czy w efekcie jest blue screen, jaki to system ?

WinXP

system wiesza się zazwyczaj na yt

Na ‘y’ i ‘t’ ? kiedy klikasz na klawiaturze ? :roll:

youtube :roll:

Jeśli chodzi o YouTube to spróbuj w ten sposób:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na odtwarzanym filmie (przy normalnym odtwarzaniu)

  • W otwartym oknie kliknij=> Ustawienia

  • Kliknij pierwszą zakładkę od lewej strony(telewizorek)

  • Usuń zaznaczenie pola wyboru „Włącz przyspieszanie sprzętowe” =>Zamknij

  • Wykonaj odświeżanie strony

  • Spróbuj oglądania na pełnym ekranie

System nadal się ‘‘wiesza’’

Spróbuj zastosować TO narzędzie.

Warto też wykonać skanowanie dysku np. programem HD Tune pod kątem występowania błędów(zakładka Health i Error scan)

wszystko jest poprawnie

Poza tym jak jest na innej przeglądarce?

Spróbuj preinstalować przeglądarkę i komponenty Adobe Flash Player, jak nie będzie działać pousuwaj wszystkie rozszerzenia i do przeglądarki. Jeśli jest to Mozilla i Chrome, przeczyść komputer jakimś cleanerem np EeCleaner, albo Advanced System Care, tu link -> http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html i http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-SystemCare-Free,Program,Windows,12911.html i daj znać jak nie pomoże proszę o logi OTL

Doszedłem do wniosku,że moje problemy z wieszaniem się systemu mają związek z temperatura procesora.

Gdyż wynosi ona 56stopni

Brawo, jeśli tak uważasz temat zamknięty.

Jeśli nie…

Zła temperatura procesora może być spowodowana nie odpowiednim chłodzeniem, bądź zakurzonym elementem, poza tym praca procesora również ma duży wpływ na jego temperaturę, jeśli system obciąża procesor wówczas temperatura się zwiększa, ale 56 stopni to nie tragedia, dlatego najlepiej sprawdzić problem w obudowie i przeprowadzić konserwacje, by system nie obciążał źle chłodzonego procesora