Wieszanie się systemu

Witam piszę do Was z pewnym problemem .

Od pewnego czasu zauważam , że wiesza mi się system , wcześniej troche to ignorowałem myślac , że to na skutek działania złego programu do nagrywania , gdzie po próbie odtworzenia płyty w win wieszał mi siękomp być może ze wzgledu na sposób nagrania tej że płyty.

Ale po pewnym czasie problem wrócił mimo braku tamtego programu , zabawa z nagrywarką wieszami system .

Kolejne podejrzenie wynikło dziś wchodząc na tą stronke zawiesiła mi sie nie tylko przeglądarka ,Opera x64’’ ale i system po pewnym czasie sie odwiesił czemu towarzyszył dzwięk , którego nie słyszałem jeszcze jakieś pikniecie niskie tzn niski ton to był. Nie wiem czy mi komp siada czy też to problem jakiegoś programu…

W systemie mam tez IE 10 x64 zainstalowaną… Liczę na jakąśpomoc , podpowiedż ba jestem pewny , że znajdzie się ktoś życzliwy jak zawsze .

Z góry dzięki pozdrawiam. :slight_smile:

Cześć

Na początek nie zaszkodzi: uporządkować autostart, odinstalować niepotrzebne programy, zaktualizować system oraz pozostałe programy, przeczyścić system np. programem CClenaer oraz zdefragmentować partycje.

Jeżeli problem będzie dalej występował przetestuj dysk twardy oraz pozostałe podzespoły w komputerze.

Sprawdź w menadżerze urządzeń, sterownik nagrywarki. Oprócz tego, może to być bug z przyczyny nie trzymania napięć (za dużo podpiętych urządzeń + obciążenie CPU?)

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. ![-o<

Co do nadmiernych lub obciążających programów tu też myślę , że nie ma co się skłaniać (1. wyczytałem gdzieś ze IE 10 może wieszać system ze wzgledu na jej nie dopracowanie jeszcze , ale to zostawie na koniec ) .

Co do usług hmmm w autostarcie nie mam prawie żadnych programów spoza systemu , a co do systemowych to ograniczyłem je do nie zbędnych i tych powiazanych.

Więc tu problemu też ,chyba’’ niema bo jest bardziej odciążony niż kiedyś gdy był nie ruszany ,a problemów niebyło. :?

Jesli chodzi o obciążenie w wyniku podpietych urządzeń - oprócz myszki i modemu niema nic.

W takim wypadku skłaniałbym sie albo do IE 10 ,Sterowników stacji dysków dvd rw lub dysk albo pamięć .

Wspomne jednak , że przy pomocy systemowych narzedzi nie wykryłem nic z dyskiem i pamięcią ( sprawdze jeszcze za pomoca narzedzi w Hiren’s bootcd , które wydaje się zaje… fajne :smiley: ) Jeszcze jedno albo dwa;-) wczoraj albo przed wczoraj przywracałem system do ostatniej dobrej znanej konfiguracj systemu i mimo to dziś ta zawiecha :frowning: nie wiem co o tym myśleć :expressionless: Hmmm… co tu jeszcze napisać??? A :idea: w dzienniku zdarzeń wyczytałem kiedyś (ostatnio) cos o kontrolerze bodajże uszkodzonym(sterownik wykrył bład kontrolera na / Device / CdRom0 )inne błedy w dzienniku to np; Agent proxy DNS nie może przydzielić 0 bajtów pamięci. coś tez o udostępnianiu portów Net.Tcp , o usłudze windows sherch i w urządzeniu Cdrom0 wystąpił zły blok stawiałbym na to jak drugi kolega coś na temat nagrywarki pisał , ale co z wiezaniem się Os gdy nie urzywam nagrywarki? czyżby to miało woływ nawszystko?

Dodane 08.04.2013 (Pn) 14:52

Co do Cpu to jest to najmniej obciążony podzespoł w laptopie na ogól 10-15 przy kilku programach i usługach w tle.

Dodane 08.04.2013 (Pn) 14:54

JESZCZE RAZ DZIĘKI I CZEKAM NA WIĘCEJ :smiley: ![-o<

Dodane 08.04.2013 (Pn) 15:08

Sterowniki jak i samestacje dysków są aktualne i działają poprawnie wedle tego co w menedżerze wyczytałem

Spróbuj wyłączyć usługę ICS. Powinno pomóc.

Dodane 08.04.2013 (Pn) 20:06

Amiga bywa agresywny, miałem na komputerze dwa lata temu i zacinały się aplikacje. Notorycznie usuwał kilka potrzebnych wpisów. Najbezpieczniejszy jest darmowy JetClean z DP. W ustawieniach, lista ignoruj, ciasteczka, wszystkie z prawej strony przenieś na lewo. Innych ustawień nie ruszaj, tylko po pierwszym użyciu, w Ccleaner, w zakładce autostart, wyłącz logi JetClean, ale nie usuwaj. Po co ma ewentualność przywracania czyszczenia błędów startować z systemem, skoro w opcji logi, można kliknąć na konkretny log. Są programy do dokładnego odinstalowania takich programów, jak Amiga, mających sterowniki ładowania z systemem, najlepszy jest Wise Program Uninstaller portable. Pobierasz na pulpit i uruchamiasz. Wskazujesz program i klikasz. Po odinstalowaniu WPU czyści jeszcze powiązane foldery z ustawieniami i wpisy. Czasami, zanim wyczyści resztki, poprosi o restart. Nie wyrażasz zgody - tak to wypraktykowałem - dopiero po wyczyszczeniu resztek robisz restart. Może i Twój problem jest powiązany z Amiga 360. Glary też tak potrafi być inwazyjny, więc się wystrzegam takich programów.

Problemem mogą być sterowniki albo sprzęt, sprawdź to dokładnie w MZ. Miałem podobne problemy z laptopem ASUS.