Więzienie za nagrywarkę CD/DVD?

(Madafaker) #1

Więzienie za nagranie płyty

Absurdalne propozycje resortu kultury

Wkrótce każdy posiadacz komputera może stać się przestępcą. Ministerstwo Kultury pracuje nad ustawą, w myśl której więzienie grozi każdemu, kto posiada urządzenie do kopiowania CD, choćby nawet w domu.

Ministerstwo Kultury opracowało projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z nim wystarczy mieć programy i urządzenia, które mogą usuwać zabezpieczenia, np. z płyt kompaktowych, by trafić za kraty. Takie urządzenia są w większości komputerów. Jeśli pomysły resortu kultury wejdą w życie, to posiadanie zwykłej komputerowej nagrywarki CD lub DVD stanie się nielegalne.

Życie Warszawy

(Monczkin) #2

:hahaha:

Jak widać niektórzy mają pustą przestrzeń między uszami zamiast organu zwanego mózgiem

Boże, co się dzieje z tym krajem :x

(system) #3

albo to redaktor Życia Warszawy źle zinterpretował, albo czeka nas Białoruś...

(pysiu) #4

co raz bardziej odbija polityką lepiej niech się sami sobą zajmą jak łamią prawo :twisted:

(Monczkin) #5

Wiem jak to zmienić :!:

Wypowiedzmy wojnę Republice Czeskiej i poddajmy się od razu, niech nas okupują i rządzą - może będzie lepiej :stuck_out_tongue:

Ciekawe jak mam w firmie archiwizować projekty ?? Może jakiś inteligent z góry mi na odpowie ??

Dziś na wszelki wypadek pozgrywam w domu materiały ze studiów i moje prace wszak za nagranie dokumentów tekstowych mogę dostac dożywocie - trochę tego jest.

Mam nowelizację na starcie - za nagrywarkę 10 lat + 2 lata za nagraną płytę. Tak na oko wyjdę za kilkadziesiąt lat :hahaha:

W tym momencie wszystkie firmy padają, sklepy komputerowe zejdą do podziemia. Ciekawi mnie jak Ci z tego ministerstwa archiwizują dane ?? Na dyskietkach 5 calowych czy taśmach perforowanych ??

Właśnie coś we mnie pękło

(WODZU) #6
  1. To byłoby działanie prawa wstecz bo w przeciwnym wypadku żądam zwrotu pieniędzy wydanych na zakup nagrywarki przed wejściem tego pomysłu w życie.

2. Najprawdopodobniej ktoś wytrzeźwiał i pomyślał że jest prima aprilis. Działanie komputera polega na przetwarzaniu, kopiowaniu i kasowaniu danych. Mam prawo do zapisywania swoich prac wykonanych na komputerze i robię to na płytach CD/DVD. Konstytucja gwarantuje mi wolność wykonywania zawodu a to prawo odbierałoby mi ją.

Moim zdaniem jakiś redaktorszczyna z "Życia wioski warszawa" chciał mieć swoje 5 minut.

Dobre, dobre :mrgreen: Ale lepiej poddajmy się Wielkiej Brytanii bo funt lepiej stoi :twisted:

(system) #7

BTW, nadchodzą wakacje, wypatrujmy w TVN i prasie lokalnej kolejnych skandali z grami komputerowymi (Wcześniej było "Najdłuższa Pordróż", "Panzers Elite", jakiś jeszcze shooterek fpp, a ostatnio "Tibia"). Co teraz? Satanistyczny saper? Czy przekazujacy neonazistowsikie treści Mario? :?

Złączono Posta : 09.06.2006 (Pią) 12:26

(Marcinb677) #8

Boże za jakie grzechy ja muszę żyć w takim dziwnym kraju jeszcze trochę i zabronią nam posiadać komputerów w domu czy nawet internetu ehhh... szkoda gadać. :? jak tylko skończe się uczyć to wyjeźdżam jak najdalej od Polski bo wiem że i tak nic dobrego mnie nie spotka w tym dziwacznym kraju. :?

(iGreq) #9

Szkoda klawiatury, zeby opisać ten idiotyzm, chcą wywołać sensacje i tyle

(system) #10

i im się to udało, zwróć uwagę - wszyscy o tym dyskutujemy, a jak reszta forum wróci ze szkół/studiów/pracy to temat rozrośnie się na kilka stron...

(Persifall) #11

Kolejny absurd w kraju Radia Maryja,króla Kaczora I i księcja Kaczora II.Niedługo dojdzie do tego,że za sam wolny internet i gry do paki.Niech zrobią jak w Chinach - konrtrolowany internet i bedzie różowo.Tylko jestem ciekwaw co na to przepisy UE?Bo chyba o tym nasi politycy zapomnieli...

(Airborn) #12

lol, bo wsumie nie wiele więcej można o tym powiedzieć...

(Krzysiek21) #13

No pewnie,odkąd do stołka Ministra Kultury dorwał się Roman G. to mozna sie spodziewac wszystkiego,łącznie z tym iz pewnego dnia ktoś wprowadzi kontorle łózkową koniecznie w nocy.

bije na mózg w Ministerstiwe komus tak iż już wymysla coraz wiesze brednie.

A po ulicach jak się wałesali Mordercy,Peodfile i Złodzieje - tak chodzą dalej i nie widać aby ktoś miał temu szlaban połozyć ,poprzez zaostrzenie kar za takie wybryki.

A biora sie za zwykłego "Jana Kowalskiego" DRAMAT :?

(Piotrekjunior) #14

To ja dostane podwójne dożywocie za posiadania nagrywarki DVD oraz CD :?

Życia mi nie starczy żeby odsiedzieć kare :hahaha:

(squeet) #15

Jak to dobrze, że za granicą potrzeba teraz magistrów inżynierów programowania i matematyki finansowej. Nic w tym kraju mnie nie trzyma. A patriotyzm został do barw narodowych i herbu. Bo nie do kraju, w którym nie powiem jaka banda dorwała się do stołków i próbuje kierować ludźmi kilkukrotnie od siebie bardziej wykształconymi... I chyba żeby nie czuć się głupio, robią teraz korespondencyjne matury :cojest:

I kolejny raz okazuje się, że wszystko co się ludziom podaje przed wyborami to kiełbasa wyborcza. Ale na szczęście staliśmy się członkami UE. I niech się z nas śmieją. Jak kiedyś, gdzie właśnie tacy ludzie doprowadzili do rozbiorów Polski.

Na szczęście czasy się zmieniły. Kiedyś za manifestacje do ludzi strzelano. A teraz? Niech fala protestów zaleje kraj. Koniec z tym wszystkim. Jeszcze trochę i będziemy drugą Argentyną.

(Kpr2877) #16

Smiech na sali...

A co, jeśli chcemy zrobić kopię zapasową programu lub gry? :x

Trzeba będzie chodzić do "kopiarni" płyt o ile tam nie zabiorą Im nagrywarek :lol:

(Skr3czu) #17

O nie takie coś za nagrywarke

(Farall) #18

Ale przecież to absurd tak ogromny ze nie przejdzie nawet w tym kraju, nie ma się co ekscytować. Tak samo można by zamykać za posiadanie przytaczanego przy wszystkich takich okazjach noża - bo można nim zabić. Albo przynajmniej wprowadzić pozwolenia na posiadanie noży.

Nonsens tak wielki że jestem niemal pewien że ktoś sobie jaja zrobił tym artykułem

(Kosior6) #19

O kurdę, Ci politycy są zdrowo /cenzura/. Złodzieje, pedofile, mordercy i inne takie /cenzura/ chodza po ulicach i rząd na to nic nie moze poradzic. A chca karac uczciwych ludzi za to ze chca archiwizowac swoje własne dane.

Dorwali sie do stołków i chca zmieniac polske. Tak jak napisał squeet Ci idioci chca zrobic z Polski Argentynę :confused:

Takie słownictwo zachować proszę dla siebie. Można się denerwować w sposób bardziej cywilizowany.

squeet

(Dawidfajkowski) #20

a oni sie dziwią ze coraz czesciej ludzi wyjeżdza z polski bo jak tu teraz można żyć zachwile oni bedą dyktować całkowicie co mamy robić a czego nie