WiFi a sieć bezprzewodowa

(Kulig9) #1

Witam:)

Mam laptopa z funkcją WiFi i wykrywa mi u mnie w domu jakieś sieci bezprzewodowe.. Jedna ma zabezpieczenia, a druga to NETGERA i jest bez zabezpieczeń. . Co jeśli się do niej podłącze? Będą wiedzieli, że z niej korzystam czy nie?;> i w ogóle jak to działą?

(Micoud81) #2

Mogą wiedzieć, ale nie każdy wie jak to sprawdzić.

Jednak takie procedery są nielegalne. Jest to zwykła kradzież. Pamiętaj o tym.

(Tomisz25) #3

Co do sieci niezabezpieczonej to smialo sie wbijaj, ale jesli gosc jest kumaty to wyczai odrazu ze ktos siedzi na jego sieci ale biorac pod uwage ze ma siec niezabezpieczona to raczej sie nie zna kompletnie, sprawdzi logi czy cos i bedzie widzial ze jakis inny adres ip jest w jego sieci i moze cie zablokowac chyba ze nie bedzie mu to przeszkadzac.Ja tak pociagnelem 3 tyg. ale gosc zabespieczyl siec i bylo po zabawie a w lamanie hasel sie nie bawilem.Wiec wbijaj sie na ta siec i ciesz sie ze masz internet za free, on cie nie znajdzie nigdy a jesli nawet to tylko twoje ip a to nic mu nie pomoze.

(Zbych ) #4

Jaka kradzież a skąd ma wiedzieć że akurat ta sieć nie zabezpieczona nie jest siecią udostępnioną za darmo przez urząd miasta lub gminy. Jeżeli ktoś nie zabezpieczył sieci więc pozwala na korzystanie z niej do woli. to czy się na tym nie zna to też nie powiedziane , bo jest też pewna grupa osób która specjalnie pozwala na podłaczenie się do sieci a następnie kradnie dane z komputerów, jest to najprostszy sposób na dostanie się do kompa ofiary.

(Kulig9) #5

znaczy wiecie, ja mam neo na normlanym kompie ale zeby byc na lapciu musze modem odlaczac:/ a co jesli to jest siec taka udostepniana przez kogos , ktory za kase np pozwala sie podczyli przez zawarcie umowy ) a ja sobie wbije? moga mnie podac do sadu??;>

(Zbych ) #6

prosto, sieć nie zabezpieczona korzystasz , zabezpieczona nie próbujesz się "włamać" i nie korzystasz. Za złamanie haseł czy kodów dostępu do sieci zabezpieczonych możesz wylądować w sądzie między innymi za to że spowodowałeś powstanie szkód w danej sieci ,nawet jakbyś ich nie spowodował.A jak jesteś niepełnoletni to "bekną" rodzice/opiekunowie.

(Kulig9) #7

czyli z tej niezabezpieczonej mozna dowolnie korzystac? i czy jak bede na gg to czasem nie bedzie wiedzial mojej nazw y itpo?

(Zbych ) #8

Będzie widział wszystko bo jest administratorem sieci i ma dostęp do wszystkich możliwych opcji kontrolowania swoich użytkowników podpiętych do jego sieci, nawet hasła logowania do gg i inne może "podejrzeć"

(Zbychdb) #9

zbych1, gdzieś ty się uczył ortografii?

(Kulig9) #10

Ahaaa:PP czyli od razu już nie korzystam z tego:P hehe;] dzięki za wypowiedź

(Zbych ) #11

a tam na 3 posty 3 byki zrobiłem po jednym na każdy , czyli i tak dobrą ocene bym zaliczył za każdego posta z osobna , komuna mnie uczyła i jak bym za komuny na sprawdzianie napisał ortografii przez dwa "i" to by mi to za byka zaliczyli, czasy się zmieniły i już nie ma "odmian" odnoszących się do wyrazów z rosyjskiego.