Wifi co chwila rozłącza się

Witam

Mam denerwujący problem z laptopem Acer 5541g,(Win 7) mianowicie, co chwile gubi sieć, po chwili ją znajduje.

Komputer jest połączony przez wifi do routera netgear wgr614. Wyłączyłem oszczędzanie energii, sterowniki karty są najnowsze, na drugim laptopie nie ma takiego problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Instalujesz inSSIDer

http://www.dobreprogramy.pl/inSSIDer,Pr … 17095.html

sprawdzasz na jakich kanałach nadają inne sieci wifi, które ogarnia twoja karta sieciowa.

Zmieniasz kanał w routerze na wolny lub najmniej obciążony.

Może problem tkwi w zbyt obciążonym kanale wifi.

No niby wszystko jest ok, RSSI 41 jest na zielono, inne sieci są czerwone i mają około 90.

To jest tylko jeden komputer, więc sieć nie jest obciążona.

Nie chodzi o to. Spójrz na wykres, czy inna sieć nie działa na tym samym kanale, co twoja.

Ok. Ale nie o to chodzi. Sprawdź kanał na którym pracuje twoja sieć. Zasięg możesz mieć na zielono, ale może zrywać.

Najprawdopodobniej masz ustawione AUTO w opcjach kanałów. Zmień na nie zajęty.

Oczywiście mowa o ustawieniach routera.

Dokładnie, poza tym na wykresie ładnie pokazuje Ci pasmo wykrywanych sieci. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zmień na kanał, tak by te pasma na siebie nie zachodziły ( Znaczy jak sąsiad ma kanał 6, to nie dawaj 7 tylko odleglejszy… ). Zwiększy( a w zasadzie powinno, bo to nie musi być jedyna przyczyna zrywania łącza ) to stabilność połączenia. Pozdrawiam

Połączenie jest na kanale jedenastym, na tym samym jest jeszcze jedna sieć. Powiem szczerze, że nie bardzo wiem jak odczytywać ten wykres.

Zmień więc kanał swojej sieci. Zrobisz to w ustawieniach routera.

Na jakiś niski np. 3