Wifi do drugiego domu, przy wykorzystaniu OVISLINK G.Duo

Mam problem z podłączeniem internetu do drugiego domku.

37_1326445843_thumb.png

Mam livebox’a, do niego jest podpięta satelita kablem RJ45, i dwa komputery czasem trzy przez wifi, domek służy do wynajmowania pokoi, chcę w nim udostępniać internet, czy konfiguracja jaką przedstawiłem na rysunku załatwi sprawę. Czy lepiej będzie pociągnąć kabel i podłączyć drugi router. Szukałem informacji o tym jednak zamiast się czegoś dowiedzieć namieszałem sobie tak ze już sam nie wiem. W domku jako taki zasięg na strychu i przy ścianie, natomiast już w dalszych pokojach nie widzi sieci, z mojego livebox’a.

W dokumencie informacyjnym jaki udało mi się znaleźć ze podany przeze mnie router posiada tryby:

WISP + AP Mode 60_1326446404_thumb.png

Client + AP mode

Dual AP Mode

Gateway + AP

WDS + AP

zależałoby mi żebym nie musiał dokupywać dodatkowych urządzeń, i żeby zrobić to w maksymalnie prosty sposób.

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo nie wiem jak to zrobić. Proszę o jakąś radę.

W Twoim przypadku zdecydowałbym się na kabel… Wyjdzie taniej i bezpieczniej, ze znikomym spadkiem jakości sygnału.

Już tłumaczę. Między jednym domem a drugim masz 50m… ok. Ale masz jeszcze przynajmniej 2 grube ściany. Może na trasie sygnału znajduje się jakieś drzewo lub inny “zakłócacz” sygnału?

Wifi nie jest jeszcze dobrym rozwiązaniem na takie odległości… (zaraz się posypią posty typu przecież na pudełku jest napisane że 200m a standard N nawet 300m itd). Wpływ będzie nawet miała pogoda.

Jeśli nie przekonałem Cię do kabla to zakładając sieć Wifi pomyślałbym o zmianie routera z Livebox’a na coś bardziej stabilnego i bez awaryjnego i w ogóle lepszego, coś o większej mocy nadawania. Np. Linksys, Netgear, Ovislink. Dodatkowym atutem będzie możliwość wykręcenia standardowej anteny i zamontowania czegoś na poziomie 7dbi. Dobrze by było jak antena znajdowała by się dość wysoko (mniej zakłóceń). W drugim domu AirLive G.DUO może być, ale też zastanów się nad zmianą standardowych anten. Szczególnie tej która będzie służyła do połączenia z pierwszym domem.

Jeśli chodzi o koszty to Wifi wyjdzie zdecydowanie drożej i najprawdopodobniej będzie działać bardzo słabo.

Poczytaj w internecie, na różnych forach znajdziesz interesujące Cię informacje.

Pozdrawiam serdecznie

Dzięki jednak zdecyduję się na kabel, już mam doświadczenie z taką instalacją i podobnie jak tobie wydaje mi się że w przyszłości nie będę miał z nią problemów.

Co do zmiany liveboxa to myślałem nad tym jednak ruter chodzi, nie wiesza się, po prostu działa a do tego mam do niego podłączony zestaw telewizyjny TP więc nie wiem czy inne routery też z tym współpracują.

pytanie czy taki kabel starczy

http://allegro.pl/przewod-sieciowy-utp- … 00174.html

czy zainwestować w kabel ekranowany.

Jak najbardziej. To jest dobra skrętka.

Jeśli nie masz po drodze stacji transformatorowej to może być bez ekranu.

Jak piszesz, że masz jeszcze telewizję z Livebox’a to faktycznie nie opłaca Ci się inwestować w Wifi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Posiadam router Netgear i współpracuje on z tym dekoderem od TP. Musiałem tylko zmienić w ustawieniach routera adres IP routera na taki jaki jest w Liveboxie.

LAN TCP/IP Setup

IP Address 192.168.1.1

i tyle :slight_smile:

Zresztą później zrobiłem inaczej :slight_smile: ten dekoder podłączyłem do Liveboxa który w ogóle nie jest połączony z Internetem i telewizja też działa :stuck_out_tongue: gdy był on połączony z Internetem telewizja czasem… nie działała :stuck_out_tongue: lub dekoder szukał aktualizacji wtedy kiedy akurat oglądałem TV :stuck_out_tongue: