WiFi do komputera stacjonarnego


(system) #1

Witam. Mam małe pojęcie o sieciach wiec proszę o pomoc. Aktualnie posiadam Internet Orange Freedom który dzielę poprzez router CERBERUS Pentagram P6331-6 na dwa komputery. Pierwszy to laptop (bezprzewodowo) drugi stacjonarny (poprzez kabel pociągnięty z routera do karty sieciowej). Chciałbym aby stacjonarny tez odbierał internet bezprzewodowo ale nie wiem co trzeba zrobić. Myślę ze WiFi do usb to to o co mi chodzi ale proszę mnie sprostować jeżeli się mylę, a jeżeli chodzi właśnie o wifi do USB to proszę abyście podesłali linki z allegro najlepszych (cena/jakość) Z góry dziękuję.


(Krzkaczor) #2

No choćby ten

http://www.allegro.pl/item438572633_wif ... talik.html

ale wolał bym zainwestować w jakiegoś TP jak ten:

http://www.allegro.pl/item435494928_tp_ ... x_psp.html


(system) #3

czyli powinno bezproblemowo i bezprzewodowo laczyć sie z internetem jesli zakupie ktorys z tych? zalezalo by mi taze zeby nie stracilo na predkosci i chodzil internet tak szybko jak teraz kiedy jest podlaczony przez kabel.


(system) #4

teraz to już mi całkowicie namieszałeś http://e-wlan.pl/index.php?p114,tp-link-tl-wn551g-oem to wersja OEM czyli bez anteny?? jak tam jest z instalacja? bo akurat mam zepsuty napęd i nic nie mogę do szuflady wkładać. Czy karta jest lepsza od wifi do usb jesli tak to dlaczego?


(system) #5

okazuje się że mam w komputerze podłączona kartę Wireless LAN PCI Card PLANET WL - 8303 (bez anteny) powiedzcie czy dało by się coś z tego wyciągnąć? dodam ze nie wiem czy komputer wykrywa tą kartę, nie wiem czy nie jest czasem spalona (raczej nie bo kiedyś na niej działałem) i nie mam sterowników do niej. Doradźcie proszę