Wifi i kubuntu karta widoczna ale nie laczy sie

witam

moja karta wifi to WIFI Gigabyte GN-WI01gs . ifconfig wyrzuca mi ze jest wlan0. mam kubuntu6.10. gdy korzystam z nakladki graficznej networka assistan to podaje sida szufrowanie tak na probe wylaczylem i nic.

znalazlem na forum,.ubuntu. aby wpisyac w konsoli iwconfig wlan0 essid noja.siec

ale jak wrzucam iwlist scan to pokazuje mi ladnie moj mac ale w miejscu gdzie jest essid jest tylko cudzyslow i pusto. wpisuje po kilka razy moja siec.

robilem jzu wszysto co bylo na forum nawet podawalem juz recznie ip (mam tylko 2 jeden moj pc drugi laptop)

ifconfig wlan0 inet twe_ip netmask twa_maska up

route add default gw IP_twej_bramki dev wlan0

iwconfig wlan0 essid twe_essid

iwconfig wlan0 rate twa_prędkość

nic dalej nie laczy sie. nie wiem co sie dzieje. skoro moja karta jest widoczna widze mojego maca ale polaczyc sie nie moge. zauwalyzlem wlasnie ze jak iwlist scan daje to sida nie widzie ale ta nakladka knetwork assistan widzi w miejscu gdzie jest sid nazwe mojej sieci ale tez sie nei laczy. co mam robic. czy jest jakis pliczek koty mozna edytowac i wpisac juz w edytorze moje dane. bo widze ze wpisywanie w konsoli nic nie daje. zatrzymywalem juz interfejs (down) potem dawalem up nic.

wpisz w konsoli

ifup wlan0

i zrestaruj komputer, powinno pomóż

Ale najpierw wpisz wszystkie ustawienia w konsoli te ip, dns, ssid itd.

iwconfig wlan0 rate twa_prędkość

to jest opcjonalne essid twojej sieci znasz przeciez, wiec wpisz to ktore znasz Jesli masz dhcp na routerze to:

sudo iwconfig essid twoj_essid

sudo iwconfig key hex_key

lub

sudo iwconfig 127563itd

(dla klucza w ASCII) ja uzywam dhcpcd (nie wiem czy w ubuntu nie jest czasami dhcp-client):

sudo dhcpcd -t 25 -d interfejs_sieciowy

.

Jesli uzywasz szyfrowania WPA

To zainteresuj sie pakietem wpa_supplicant (google) - w razie czego pisz pomoge.