Wifi i odbieranie sygnały na drugim routerze wifi

(Lubie Koty Pl) #1

Witam, właśnie się przeprowadziłem i właścicielka domu udostępnia internet wifi routerem tp link td-w8901g. Ja niestety mam ze sobą też tylko drugi router a dokładnie tp link td 8951nd i chciałbym tylko odbierać jej sygnał ale nie wysyłać go dalej... Niestety nie widzi jej sieci więc proszę o poradę bo jestem zielony w tych sprawach. Od razu mówię że odpada połączenie ich kablem, chcę pobierać jej sygnał przez wifi. I nie odpisujcie mi linkami z innych for/postów

(struart) #2

Routery daleko są od siebie? Może jest za daleko i dlatego nie widzi.

Kolejna opcja to, że właścicielka ma ustawione ukrywanie SSID przez co nie widać go na liście i trzeba je podać ręcznie w ustawieniach WIFI Twojego routera.

LE:

Dopiero teraz zobaczyłem co to za router. Ten model nie może być klientem WIFI więc to co chcesz osiągnąć jest nie do wykonania na tym modelu.

(roobal) #3

Można jeszcze wykorzystać WDS, co prawda w tej sytuacji sygnał będzie przekazywany dalej, ale jeśli nie chcesz, aby się ktoś do niej podłączał, zabezpieczysz ją hasłem. W innym przypadku pozostaje Ci kupno routera, który może działać jako AP Client, a najlepiej jako AP Client Router (WISP).