Wifi internet i drukarka wifi

Witam,

mam neta z kabla -sieć osiedlowa, puszczonego na router wifi asusa 520 GC do laptopa bezprzewodowo. Wszystko dizała ok.

Mam tez urzadzenie drukujące wielofunkcyjne samsunga scx-4500w, który posiada wbudowany moduł wifi. Moje pytanie jest czy moge na laptopie mieć dostęp bezprzewodowy jednocześnie do neta i do drukarki. Obecnie widzę połaczenie z drukarka jako połaczenie komputer-komputer bezprzewodowo. Jednak gdy połacze sie z drukarka automatycznie rozłacza net i na odwrót. A mozę powienienem zaopatrzyc sie w inny router???

Przydałaby się rada kogoś bardziej obeznanego z tematem, ale mnie się wydaje, że trzeba połączyć bezpośrednio drukarkę z routerem. Wtedy każdy kto się połączy z Twoją siecią będzie miał dostęp do drukarki. Coś jak drukarka sieciowa w sieciach typu ethernet.

Wejdź w moje miejsca sieciowe po lewej stronie kliknij wyświetl komputery grupy roboczej i zobacz czy jest tam drukarka.

tak w grupie roboczej jest widoczna drukarka. Kwestia teraz zebym miał dostęp do tego tylko ja a nie inni - sieć mam zabezpieczoną ale w otoczeniu sieciowym wisi jak byk drukarka i inne bzdety. Szczeze mówiąc zadanie mnie przerosło bo walczyłem z ty problemem kilka godzin i w sumie zadnych konkretów.

Hmm drukarke do routera podłaczyc, ale w sumie jak go skonfigurowac na ip drukarki , ?! :expressionless:

W instrukcji od drukarki piszą o jakiejś aplikacji SyncThru może przy jej pomocy coś uda Ci się uzyskać.

Co do zabezpieczenia to może spróbuj ustawić IP sztywne dla drukarki a następnie poprzez zabezpieczenia routera daj dostęp do tego IP tylko dla swojego MACa

ok dzieki za porady bede próbować :wink: