Wifi komputer nie łączy się z routerem -nie można odnowić IP

witam,

 

mam router 8Level który daje internet po kablu i po wifi. Działa z nim komputer stacjonarny po kablu, laptop po wifi /prawidłowo/ i smartfon - wszystko ustawione tak ze dopuszczam urządzenia po Mac adresie.

 

Mam kolejnego laptopa który działa z nim tylko po kablu po wifi nie umie złapać IP sieci  z DHCP - nie widzę go w logach routera przy zalogowaniu  /inne widzę jak siępodłączają do sieci po wifi /     a w ipconfig /all karta sieciowa otrzymuje automatycznie adresację 169.254.83.26 tak jakby nie mogła automatycznie dostać IP.

 

Oczywiście laptop widzi sieć, rzekomo pobiera adresację IP / błędną/  ale nie może przesyłać danych, moge wysłać pingi na router ale nie wracają. Poza siecią nic nie można spingować. ustawienie IP na sztywno nie pomaga. Karta sieciowa jest sprawna bo gdy daje mu po wifi internet z telefonu wszystko śmiga. 

 

Czemu nie otrzymuje z routera adresacji IP mojej sieci wewnetrznej 192.168.1.100 - 199.  czyszczenie ustawień siecowych netsh winsock reset  nie daje rezultatu i jak napisałem przydzielenie na sztywno adresacji też nie pomaga.  Naprawa połączenia też nie przynosi rezultatu - komputer nie może odnowić IP skontaktuj się z właścicielem sieci.

 

Prośba o rady, pozdrawiam Paweł