Wifi + nesotrada :/

Witam, mam problem… mam laptopa i do tego neostrade na modemie sagem… irytujace jest to ze jestem uwiazany do modemu kablem :confused: chcialbym zrobic siec wifi tka zeby moc odlaczyc modem od kompa i moc korzystac z neta w calym domu a nie tlyko tam gdzie podlacze modem :confused: jak to zrobic?? i czy potem net bedzie dzialal tak jak normalnei przy modemie?(chodzi o to czy nie bedzie zaklocen sygnalu albo mniejsza predkosc) prosze o pilna odpwoiedz!!

wszystko będzie działać jak powinno. Potrzebujesz jedynie Router WIFI z wbudowanym modemem ADSL. A tego sagema pod usb możesz schować do szuflady.

Router który mogę ci polecić i będziesz z niego na pewno zadowolony to:

Linksys WAG200G-EU

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178436

Dwa rozwiązania:

-wynajem od TPSA Liveboxa

-zakup osobnego routera z modemem i switchem+AP, np. Linksys ADSL Wireless-G Home Router (Annex A)

Koszt ok. 250 zł

aż zaparowało fantazją:D heh…

a co do kosztu to istnieją tańsze… a Liveboxa nie radzę, sporo osób narzeka na jego słaby zasięg. Poza tym jak weźmiesz Liveboxa na wynajem, to po zakończeniu umowy musisz go zwrócić, natomiast router który kupisz zostanie u ciebie.

Popieram propozycję “Vendor43” - Linksys WAG200G-EU , to najlepszy wybór dla neozdrady :wink:

Zapewniam, że nie tylko nie będzie zakłóceń sygnału, ale neozdrada będzie działać stabilniej niż poprzednio, bo modem ADSL Sagem F@ast 800 standardowo dawany przez TPSA, to przestarzały sprzęt, a w opinii wielu użytkowników, to nawet totalna porażka :lol: Nic dziwnego, jeśli wartość rynkowa tego Sagema nie przekracza 30 zł :mrgreen:

BTW - jeśli zdecydujesz się na tego Linksys WAG200G-EU , to pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu sieci bezprzewodowej w swoim domu, czyli np. szyfrowanie WPA z AES, lista dopuszczonych do sieci komputerów po IP i MAC, obcięcie zakresu DHCP i LAN, etc… więcej znajdziesz w Necie, jeśli poszukasz, może i nawet na tym Forum :mrgreen:

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Sugeruję przeczytać regulamin forum.

IHO - wynajęcie Liveboxa nie jest takim złym rozwiązaniem, jak by się wydawało, szczególnie wtedy, gdy nie planujemy być uwiązani do TPSA na dłużej, bo kosztuje to tylko ok. 10 zł miesięcznie, więc dopiero po ok. 2 latach zapłacimy za jego wynajem tyle, ile od razu za model Linksys WAG200G-EU na własność.

:idea: Warto pamiętać, że w przypadku Liveboxa możemy reklamować usługę dostępową w całości , natomiast jeśli używamy własnego rozwiązania sprzętowego, to pomoc techniczna TPSA może lekceważyć nasze zgłoszenia, co bywa częstą praktyką w takich przypadkach, niestety. :frowning: Zapewniam, nie fantazjuję :wink: bo mam w kieszeni kilkanaście takich przypadków (rodzinka, znajomkowie,…). :x

:?: Także kwestia zasięgu WiFi jest tutaj do dyskusji, bo jednak nieco mniejszy zasięg Liveboxa od Linksysa może być nawet jego zaletą :smiley: w ochronie dostępu do sieci domowej :!: a testowałem oba rozwiązania w tych samych lokalizacjach, co można ocenić dopiero na podstawie rozkładu pomieszczeń i konstrukcji ścian konkretnego domu czy mieszkania oraz po tym… jakich mamy najbliższych sąsiadów :mrgreen: