Wifi nie łączy sie z ruterem linksis

Witam Mam problem z połączeniem się laptopa z ruterem bezprzewodowo, Mama Orange Freedom, ruter Linksis do Komputera stacjonarnego jest połączony na kablu i dwa laptopy bez przewodowo, w jednym laptopie zmieniłem system na xp i nie chce się połączyć teraz z ruterem wykrywa siec klikam na nią i wyskakuje mi komunikat ze sieć może być poza zasięgiem żeby spróbować jeszcze raz wyszukać siec, w okolicy jest siec nie zabezpieczona z którą się też łączyłem i połączyło się bez problemu a z moją która jest zabezpieczona nie idzie, na drogim laptopie wszystko działa poprawnie, jestem zielony w tej dziedzinie i nie wiem co możne być grane??

Jaki rodzaj zabezpieczenia na routerze i XP z którym SP?

xp z SP2 a rodzaj zabespieczenia to nie wiem jakie jest wiem ze wpisuje hasło, może mnie pokierujecie jak to sprawdzic?

Polecam zainstalować do XP sp3 możliwe że przez brak nie łączy ci się .

Tak jak napisał pysiu. Jeżeli na routerze włączone jest zabezpieczenie WPA2, to dopiero XP z SP3 jest w stanie to obsłużyć.

Dawno XP na oczy nie widziałem, wiec nie powiem Ci jak to wygląda. w 7 podczas skanowania sieci wyświetla jak jest ona zabezpieczona. Spróbuj użyć jakiegoś programu do skanowania sieci.