WiFi - problem + rytmiczne wysokie pingi

Witam,

a więc mam problem z moją siecią WiFi.

Sytuacja ;

W domu są dwa komputery. PECET + laptop. Do peceta podłączony jest router, który rozprowadza WiFi i ja te wifi sobie łapię na laptopie. Siła sygnału “Doskonała”. Generalnie działa jak należy.

Problem natomiast jest już w grach online. Pingowałem do różnych stron, do bramy domyślnej etc. Leci po 1 - 15ms przez pół minuty i bach, 1500ms = lag, freez etc. Generalnie utrudnia to niesamowicie grę w np. League of Legends.

Mój router to D-Link DIR300. Próbowałem to naprawić wszelkimi znanymi mi sposobami. Formatem, powrotem do ustawień fabrycznych routera i konfigurowanie na nowo, różne śmieszne programy “poprawiające” jakość internetu, zmienianie kanałów w routerze, różne sposoby szyfrowania. Dosłownie wszystko. Wina leży po mojej stronie bo u admina wszystko jest ok, jak mnie zapewnia a w wała mnie nie robi bo to znajomy mojego ojca.

Ciekawostka : Na starym laptopie takich problemow nie miałem a router był ten sam więc mniemam, że to wina laptopa, sęk w tym, że nie wiem gdzie ta wina jest. Sterowniki najnowsze są.

Specyfikacja kompa

Lapek : ACER Aspire 5737Z

4GB DDR3

Core 2 Duo T6400

GeForce 9400M

Vista Home Premium 32 bitowa

Router : D Link Dir 300

Czy zna ktoś coś co może i pomóc? Ja po dniach prób jestem wycieńczony tą walką.

Jeśli faktycznie wina leży po stronie laptopa, to pierwsze co bym zrobił to aktualizacja/zmiana sterowników do karty sieciowej laptopa.

Ewentualnie jakiś proces coś robi w tle i od czasu do czasu laguje łącze, podejrzewać można o to oprogramowanie antywirusowe itp., może też na przykład automatyczne aktualizacje Windows. Trzeba się dokładnie rozejrzeć jakie programy używają łącza. Pomyśl też jak oprogramowanie na tym laptopie różni się od tamtego laptopa, może używałeś innego antywirusa czy coś i dlatego wtedy łącze było bardziej stabilne.

To znaczy, ja nie wiem czy wina leży po stronie laptopa. Aktualizacja sterowników możliwa nie jest bo mam najnowsze. Procesy, aż tak się na tym nie znam ale nic procka nie żre, jeśli chodzi o sieć to nie wiem jak to sprawdzić. Aktualizacje Windowsa wyłączone, antywirus AVIRA, od lat go używam i nigdy takich problemów nie miałem. Oprogramowanie…no, nic nadzwyczajnego nie jest.