Wifi router ? Zasięg?

Witam, posiadam router " edimax br-6204wg " podłączony do mojego komputera przez co korzystam z internetu również w moim laptopie w domu. Komputer mieści się na dole mieszkania jak i pokój w którym używam laptopa. Chce przenieść teraz komputer do góry to razem z nim bedzie przeniesiony router, chciałem się dowiedzieć czy jak przeniosę router do góry do pokoju w domu wraz z komputerem to zasięg będzie również dobry taki jak na dole ? Żeby w laptopie internet działał jak należy ? wole się upewnić przez przenoszeniem bo ona troche zajmnie mi czasu a jak mam na daremno przenosić to mi sie nie opłaca :frowning: dzięki i pozdrawiam !

ja mam podobną sytuację co Ty, tyle że mam router TP - Link. Wszystko zależy od jakości sygnału i grubości ścian. Ja sufit mam dość gruby, jednak na jakość neta nie narzekam. Więc myślę że warto spróbować. Najlepiej by się przydała opinia kogoś kto posiada router taki jak Ty :slight_smile:

Ja myślę, że test tego rozwiązania zajmie Ci mniej, niż napisanie tego pytania :wink:

tak tylko że ja mam internet z kablówki, chce przenieść sie do góry ale mi nie starczy tam kabla wiec przyjedzie serwis i mi przeniesie kompa z netem do góry wraz z routerem… za to wszystko musze zapłacić i co bedzie jak sie okaże że laptop na dole nie bedzie łapał zasięgu ?? znowu przenosić wszystko na dół ? :o chodzi mi o to aby po prostu był na dole w nim internet ! ??

Myślę, że sobie poradzisz ze skomplikowanym wtykiem BNC (kablówka) + zasilacz do kontaktu. Ciężko pomylić “świnkę” z “BNC” (albo nawet RJ-45).

p.s. żeby trochę naprostować Twój tok rozumowania - sam router wystarczy, żeby sprawdzić moc sygnału z wifi, internetu nie musisz mieć przez 15minut, fotka.pl zaczeka.

jak by mi kabel starczył do tego pokoju gdzie mam przenieść komputer to bym sobie poradził, a że go bardzo dużo brakuje to widzisz :confused: dorobić sam nie umiem :\ a wszystko kosztuje !

Jeszcze raz, może prościej, bo widzę że to jednak zbyt skomplikowane:

Schemat działania v1.0

  • odpinasz kabel dostarczający sygnał internetowy (pewnie BNC - odkręcasz go w stronę przeciwną od ruchu wskazówek zegara, możesz poprosić kogoś obeznanego w takich skomplikowanych mechanizmach)

  • odpinasz zasilacz od kontaktu

  • bierzesz w dłonie w roronuter, przenosisz do docelowej lokalizacji

  • podłączasz router do kontaktu (w razie problemów znajdujesz w domu przedłużacz)

  • sprawdzasz na laptopie jakość sygnału/zasięg/pingi, etc. Patrzysz, z jaką szybkością łączy się laptop z routerem

  • po wykonanych testach odłączasz router od kontaktu

  • przenosisz router w poprzednie miejsce

  • podłączasz przewód BNC (przykręcasz na odwrót, niż odkręcałeś)

  • podłączasz zasilacz/kabel do kontaktu.

Co w tym skomplikowanego?

Kolega po prostu nie pomyślał, że żeby sprawdzić jakość połączenia bezprzewodowego z routerem nie jest konieczne podłączanie go do Internetu.