Wifi szyfrowany tunel w sieci domowej

(zielonyWtemacie) #1

Witam.
Mam problem od jakiegoś czasu z “zaszyfrowanym tunelem” w mojej domowej sieci WiFi,dla mnie to czarna magia i nie za bardzo wiem jak się tego pozbyć.
Z tego co wiem to “zombi” mój kom.i ponad 250 innych połączonych przez jakiś serwer.

Nadmienię,że system stawiany do nowa 3x ale format tylko partycji systemowej-bez rezultatu,1 livebox utopiony w kiblu i kilkanaście przetestowanych antywirusów-bez rezultatu.

(jzelek) #2

A w zasadzie z czym jest problem ? Po czym wnioskujesz, że Twój komputer to “zombi” czyli element botnetu ?

Te adresy ip oznaczone jako unknown to wolne adresy ip przydzielane przez router/dhcp a w zasadzie niewykorzystane/nie przypisane do żadnego urządzenia z podanego zakresu skanowania

Chodzi Ci o pc1.home, pc4.home, pc6.home ?

(przybylas) #3

Też nie rozumiem w czym jest problem i gdzie tu w gre wchodzi szyfrowany tunel??

Jeżeli chodzi ten z livebox’a to operatorzy zostawiają sobie te furtki otwarte żeby jeżeli jest to potrzebne zalogować się i skonfigurować router

(zielonyWtemacie) #4

Chodziło mi o ten nieznany serwis i te adresy IP,ale jeśli to zabezpieczenie operatora sieci to ok .
Dzięki za odpowiedz,ale jedno mnie zastanawia dlaczego,dzwoniąc na obsługę techniczną do Orange żaden z pięciu z którymi rozmawiałem nie udzielił mi takiej odpowiedzi?
Chyba takich ludzi zatrudniają co tel umie tylko odebrać.

(sadaj72) #5

HTTPS poniżej liveboxa oznacza pewnie możliwość zalogowania do urządzenia przez protokół https, ewentualnie możesz mieć włączone logowanie z zewnątrz, albo dostęp do urządzenia dla pomocy technicznej, sprawdź w panelu sterowania routera.

Reszta połączeń oznaczonych jako unknown to po prostu puste adresy ip, które zostaną przydzielone przez dhcp po podłączeniu jakiegoś nowego urządzenia do sieci.

(gorgul) #6

Zamiast pisać jacy to niekompetentni ludzie pracują w orange, zadaj sobie pytanie czy Ty im poprawnie wytłumaczyłeś jaki masz problem, obstawiam że nie.