Wifi szyfrowany tunel w sieci domowej

Witam.
Mam problem od jakiegoś czasu z “zaszyfrowanym tunelem” w mojej domowej sieci WiFi,dla mnie to czarna magia i nie za bardzo wiem jak się tego pozbyć.
Z tego co wiem to “zombi” mój kom.i ponad 250 innych połączonych przez jakiś serwer.

Nadmienię,że system stawiany do nowa 3x ale format tylko partycji systemowej-bez rezultatu,1 livebox utopiony w kiblu i kilkanaście przetestowanych antywirusów-bez rezultatu.


A w zasadzie z czym jest problem ? Po czym wnioskujesz, że Twój komputer to “zombi” czyli element botnetu ?

Te adresy ip oznaczone jako unknown to wolne adresy ip przydzielane przez router/dhcp a w zasadzie niewykorzystane/nie przypisane do żadnego urządzenia z podanego zakresu skanowania

Chodzi Ci o pc1.home, pc4.home, pc6.home ?

Też nie rozumiem w czym jest problem i gdzie tu w gre wchodzi szyfrowany tunel??

Jeżeli chodzi ten z livebox’a to operatorzy zostawiają sobie te furtki otwarte żeby jeżeli jest to potrzebne zalogować się i skonfigurować router

Chodziło mi o ten nieznany serwis i te adresy IP,ale jeśli to zabezpieczenie operatora sieci to ok .
Dzięki za odpowiedz,ale jedno mnie zastanawia dlaczego,dzwoniąc na obsługę techniczną do Orange żaden z pięciu z którymi rozmawiałem nie udzielił mi takiej odpowiedzi?
Chyba takich ludzi zatrudniają co tel umie tylko odebrać.

HTTPS poniżej liveboxa oznacza pewnie możliwość zalogowania do urządzenia przez protokół https, ewentualnie możesz mieć włączone logowanie z zewnątrz, albo dostęp do urządzenia dla pomocy technicznej, sprawdź w panelu sterowania routera.

Reszta połączeń oznaczonych jako unknown to po prostu puste adresy ip, które zostaną przydzielone przez dhcp po podłączeniu jakiegoś nowego urządzenia do sieci.

Zamiast pisać jacy to niekompetentni ludzie pracują w orange, zadaj sobie pytanie czy Ty im poprawnie wytłumaczyłeś jaki masz problem, obstawiam że nie.

1 polubienie