Wifi w domu - dobór sprzętu

Witam. Potrzebuje porady - dobrać sprzęt. Zacznę do początku. Po drugiej stronie ulicy mam sąsiada (wujka), który ma internet bezprzewodowy - w sumie mój :). Potrzebuję odebrać ten sygnał Wifi u siebie (odległość ok 50m bez przeszkód - nie licząc jednej starej jabłonki :))

asus rt n66-u :smiley:

A coś tańszego nie da rady? Bo jest chyba opcja na 2 urządzenia - dobrze słyszałem?

nowy?

używany?

W sumie bez różnicy czy nowy czy używany…

Dodane 09.07.2013 (Wt) 9:57

W sumie bez różnicy czy nowy czy używany…

asus rt n-10u

świetne pokrycie sygnałem, chcociaż ma jedną antenkę

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: to urządzenie odbierze sygnał Wifi (bo ja nie mam kabla internetowego podciągniętego pod dom) i rozprowadzi go po całym domu - tak?

sprawdź w specyfikacji czy ma funkcje repeatera

W zasadzie to repeater to mam u siebie ale po pierwsze nie łączą się z nim urządzenia z Android ani iOS a po drugie daje sygnał tylko na dole bo już na schodach brak… W zasadzie myślałem (czytałem) o 2 urządzenia: jedno do odbierania sygnału Wifi, które będzie wysyłało sygnał kablem do 2 urządzenia i dopiero to wysyłało na dom. Chyba, że mam jakiś dziwny repeater, że daje taki słaby zasięg…

rt n-10u to też zwykły router dsl lub adsl

ma bardzo dobre pokrycie sygnałem

nie sądzę aby był potrzebny dodatkowy ap lub repeater

Rozumiem, że myślisz o trybie repaetera w w tym Asusie? Bo ten co mam u siebie repeater TP-LINK TL-WA730RE + antena dookólna 12dBi zapewnia sygnał tylko na dole domu i to w ostatnim pokoju dość słaby sygnał… Pomijam fakt, że z siecią poprzez repeater nie może się nic innego połączyć prócz laptopa (tablet ani komórki) ale to jest osobna sprawa. Myślisz, że ten repeater się sprawdzi? Bo nie bardzo mam kasę na eksperymenty?

mam takiego asusa

to dobry router, ale bez szału,niemniej jednak ma funkcję ap jak i repeatera oraz naprawdę bardzo dopbre pokrycie sygnałem radiowym

idą na tym radiu dwa komputery, bez przerw w dostępie do internetu

jeżeli chcesz ciągnąć internet do niego kablem potrzebujesz modelu dsl

na routerze “podającym” internet ustaw na siebie dmz

słaby sygnał może być spowodowany tym,że przeszkodą jest w Twoim przypadku strop zapewne żelbetonowy

zwykła ściana może osłabić sygnał ok.25-30% a żelbetonowa nawet całkiem go zgasić

jednakże TP Link-i zawsze miały problem z pokryciem sygnałem i razem ten strop w połączeniu z TP Linkiem może powodować,że nie ma sygnału na dole domu :frowning:

można spróbować również modelu D-Link DIR 635 v.b

na więcej możliwości konfiguracji a używany kosztuje grosze, niemniej jednak sygnał słabszy (choć anteny trzy)

najrozsądniej byłoby gdzieś pożyczyć inny router i sprawdzić