Wifi w Inowrocławiu

Witam. Niedługo będę szczęśliwym (mam nadzieje posiadaczem) Noki E51 z Wifi. I właśnie chciałem się spytać, czy w Inowrocławiu jest dużo miejsc gdzie taki sygnał można załapać, bo niestety jedyny oficjalny hotspot jest w ratuszu Na Roosevelta… Jeśli można, prosił bym też o konkretne miejsca… Z góry thx.

pochodź z telefonem może znajdziesz jakieś niezabezpieczone sieci, tylko przypomina że łączenie z prywatną siecią bez zgody właściciela łącza jest nielegalne

Jeżeli sieć jest niezabezpieczona i udostępniona ?

Korzystaj do woli , na pewno nie jest to przestępstwo.

no prawnikiem nie jestem ale rozumiem to troszku inny sposób, jak dla mnie jest to raczej niezgodne z prawem ponieważ łączysz się z siecią, otrzymujesz IP, wchodzisz na stronkę zostawiasz swoje ślady w postaci adresu IP że przebywał na stronie, niejako podszywasz się pod właściciela sieci operujesz jego adresem IP, poza tym ie ma przecież obowiązku zabezpieczania sieci WiFi

Skoro właściciel nie zabezpieczył sobie sieci to moim zdaniem ją udostępnił.

a jak zostawisz rower przed sklepem nie zapięty to tez każdy może sobie go wsiąść i się przejechać, bo skąd ma wiedzieć czy przypadkiem nie chcesz udostępnić aby każdy mógł sobie nim pojeździć ??

Obracasz kota ogonem ,a to nie to samo.

Posiadając router np.w bloku musisz mieć świadomość że nadaje on sygnał radiowy ogólno dostępny.

Jeżeli go nie zabezpieczysz to wyrażasz zgodę ( może i nieświadomie ) na korzystanie z niego przez innych użytkowników.

Musisz ? A jeśli jakiś informatyk założył mi sieć i nie powiedział to co ?

Nie , to nie jest odwracanie kota ogonem , to bardzo dobry przykład .

To jest zwykła kradzież

Uhuhu, ale dyskusja rozgorzała, ale jednak może ktoś zna konkretne miejsca… Aha, przy okazji czy przez E51 da się złapać sygnał z livebox tp (bo chyba sąsiad ma;)

A to już twój problem.

Nie zabezpieczyłeś ,pretensje do samego siebie.

Karane jest łamanie zabezpieczeń a nie korzystanie z wifi.

Czy korzystanie z niezabezpieczonej sieci wymaga jakichkolwiek innych czynności niż uruchomienie standardowo skonfigurowanego komputera? Jeżeli nie, to nie można mówić o nieuprawnionym korzystaniu, gdyby jednak dysponent łącza wezwał nas do zaniechania korzystania, mamy obowiązek to zrobić natychmiast.

Jeżeli jednak zalogowanie się do sieci wymaga poznania danych tej sieci i przeprowadzenia czynności co do których mogę przypuszczać iz dotyczą użytkowania łącza, które jest własnoscią innej osoby, to muszę założyć iż korzystanie z tego zasobu wymaga jego zgody (nie mam jej domyślnie). Co do szkody to jest ona oczywista gdyż korzystający z nielegalnego dostępu do łącza osiąga korzyść materialną w postaci braku opłaty za korzystanie.

To tyle co miałem do powiedzenia w tym temacie :slight_smile:


Kolor zielony jest zastrzeżony dla moderacji, więc usunąłem go z posta.

Areh

Już chciałem powiedzieć, że tu mamy off-top, ale zobaczyłem że temat został przeniesiony do kategorii “na luzie” więc luz. Ale moim zdaniem ta toczona dyskusja powinna zostać przerwana, bo myślę że ostatni post bananjpa wszystko wyjaśnia, i zgadzam się z nią w 100 %. Czułem że nie wiele jest tu wiary z Ina, nie spodziewałem się niczego wielkiego, ale jak ja coś znajdę, to zamieszczę tu przybliżony adres, nieoficjalnych hotspotów. Aha, i jak z tym livebox em???

tak za pomocą e51 połączysz się z livebox’em

jeśli chodzi o legalność łączenia się z niezabezpieczoną siecią to dobra może jest to legalne ok ale nie chodzi tu głównie o stosunek prawa do tego tylko głownie o moralność, zresztą tak w ogóle ja takie łączenie się z niezabezpieczoną siecią podpiął bym pod Art. 5 Kodeksu Cywilnego

Ale pomyśl, zostawienie swojego wifi niezabezpieczonego, jest jak zostawienie banknotu 50zł na ulicy, nie można się dziwić gdy ktoś z niej skorzysta… Thx za info o liveboxie, mam netie, ale może se kupie live (lub zamienie na mojego f@st800 z dopłatą…)