WiFi - Za słaby sygnał

(Sylwek Matuszak) #1

Witam mam otóż taki problem. Posiadam laptopa Samsung R580. Karta sieciowa : 10/100/1000 Mbps

Wi-Fi 802.11b/g/n.

Otóż mój problem polega na tym, że ściągam internet z anteny, która znajduje się na kościele (taki darmowy internet), lecz jest to bardzo słaby internet. I teraz moja prośba do was jest następująca (może trochę głupia, ale oczekuję pomocy). Ja się na tym nie znam więc pytanie może być głupie, lecz czy jest jakiś sposób aby poprawić zasięg tego internetu (czytałem coś o kupieniu na allegro anteny WiFi USB, ale jak mówiłem nie znam się na tym), ponieważ jest gra, w którą lubię grać jest to "Tibia" i gdy próbuje zalogować się na jakiś serwer to okazuje się, że internet jest za słaby (połączenie jest za słabe tak mi się wydaje) i w ogóle mnie nie łączy.

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże ; oczekuje raczej na konkretne decyzje.

Jeżeli muszę kupić jakąś antenę na allegro, to prosiłbym od razu link do takiej aukcji (oraz proszę, żebyście wyszukiwali niedrogie ponieważ mam 16 lat i jeszcze nie dysponuje dużymi kwotami ani nie zarabiam).

Wolałbym także aby wasze propozycje były pewne, ponieważ chcę być pewny, że po wydaniu pieniędzy pomoże to coś i że będę mógł grać oraz mam nadzieje, że nie będę miał zbhyt dużych lagów.

Z góry dziękuje.

(Luc3k) #2

Hmm, ja bym na początek spróbował prostymi metodami. Mianowicie: zainwestował bym w jakiegoś access pointa. Osobiście w sieci używam TEGO modelu i sprawuje się świetnie. Tym access pointem łapał bym sygnał, a komputer podłączył sobie normalnie kablem (choć możesz też użyc Wifi). Jeśli to nie pomoże to ew. można dokupić jakąś antenę kierunkową, wkręcić ją do tego ap a na pewno jakość sygnału wzrośnie.

(ant0n) #3

Zapomnij o kartach na USB. W większości są beznadziejne. Przeszło mi przez ręce wiele modeli i z ręką na sercu odradzam każdemu. Najlepiej tak jak kolega powyżej wspomniał: kup access pointa oraz antenę. Podłącz się w trybie klienta do tego "kościelnego nadajnika" i podepnij się do laptopa skrętką. Co bym polecił taniego i sprawdzonego?

Access Point: http://wisp.pl/index.php?p1490,tp-link-tl-wa500g Sprawdzony przeze mnie i wielu innych znajomych. Działa bardzo dobrze i jest tani.

Antena: http://allegro.pl/item1103731740_babuyaga_14dbi_2_4ghz_nowa_rp_sma.html To były zdecydowanie najlepsze anteny z tego typu, ale tutaj pojawia Ci się mały problem, bo trzeba jeszcze dokupić konektor łączący antenę z access pointem (i wychodzi trochę drożej). Jeśli nie masz daleko do tej swojej anteny nadawczej, to spróbuj kupić to: http://allegro.pl/item1102998571_antena_yagi_17_kabel_h155_rp_sma_najtaniej.html Jednakże jakościowo szału nie ma.

Z graniem w Tibię, to może być różnie poprzez taki darmowy dostęp. Po pierwsze lagi, a po drugie nie wiadomo czy nie jest coś tam poblokowane.

Aha, instalując antenę nie zapomnij i polaryzacji. Jeśli ustawisz złą, to będziesz miał o połowę niższą siłę sygnału.

(Sylwek Matuszak) #4

Dzięki za odpowiedzi i czekam na więcej. Właśnie wiem, zapomniałem dopisać ale już poszedłem spać. Do kościoła mam ok. 50 metrów, tzn, widzę kościół przez okno lecz jest on pod skosem, po drugiej stronie ulicy.

Na zdjęciu się nie zmieściło więc dopisze. Te dwie kreski pomiędzy kościołem a moim oknem to ulica.

@Edit

Jeszcze dodam takie zdjęcia może wam pomogą :

9127f686a17a.png

cf0e5a030c20.png

^^ Są to miniaturki jakby co. Kliknijcie aby powiększyć.

A jeszcze :

Za tym ogromnym drzewem gdzie widać płot po drugiej stronie ulicy widać kościół.

aa9cb32aaaa1.jpg

daf4d5d4ddf3.jpg

Przepraszam za rozmiar zdjęć po kliknięciu na miniaturkę, ale nie wiedziałem że takie będą, a nie będę już poprawiał bo chyba wiecie co to jest WiFi...

(Monczkin) #5

Saagan , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych pomocy w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Luc3k) #6

Drzewa źle wróżą komunikacji WiFi. Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad umieszczeniem anteny gdzieś na dachu budynku. Zrywa Ci sygnał bo drzewa uniemożliwiają zestawienie dobrego połączenia. W zimie pewnie będzie śmigać bo nie będzie liści.

(ant0n) #7

Człowieku, zapomnij o dobrym połączeniu jeśli na drodze są jakiekolwiek przeszkody. Nadrzędną zasadą tworzenia połączeń w sieciach WLAN jest kontakt optyczny anten (czyt. brak drzew, budynków itp. na drodze między jedną a drugą anteną) - jednym słowem otwarta przestrzeń. Sygnał WiFi ma moc (a raczej powinien mieć zgodnie z obowiązującymi przepisami) 100mW (czyli bardzo mało). I jakakolwiek przeszkoda przy tak małej mocy i tak dużej częstotliwości sygnału powoduje jego tłumienie, a co za tym idzie kłopoty.

Musisz popatrzeć czy znajduje się gdzieś na Twoim dachu lub w domu takie miejsce, z którego widać bez przeszkód tą antenę na kościele. Wtedy można myśleć o kupnie czegokolwiek i zestawianiu połączenia. W innym przypadku będziesz miał cały czas problemy i będzie Ci to bardzo kiepsko działało.