Wifi zamiast kabla

witam,

to już chyba ostatni problem z netem :slight_smile:

internet działa, kabel sieciowy + wag200. razem z routerem dostałem usb adapter wifi (WUSB54GC) i chciałbym za jego pomocą łączyć sie z routerem zamiast kabla. w routerze mam ustawienia na automatyczne, podłączylem wifi, windows zainstalował stery automatycznie, wpisałem hasło do WPA2, wifi połączyło się ale ciągle “Pobiera adres sieciowy”. Wpisałem ręcznie IP, brame itp. i adapter wifi połączył sie ale nie działa internet :frowning:

w pakietach wifi dużo jest pobranych a mało wysłanych

ipconfig/all pokazuje IP i maska 0.0.0.0 jeśli jest na auto

jak należy zrobić to poprawnie? nie musze mięć dynamicznego przydzielania ip. podczas konfiguracji wifi odłączam kabel z karty sieciowej

ta karta nie obsługuje szyfrowania WPA2.

Zmień w ustawieniach Routera na WPA :slight_smile:

zmieniłem w routerze i adapterze na WPA-personal+TKIP

hasło mam z małych liter

nadal to samo “Pobiera adres sieciowy”

zainstaluj oprogramowanie dołączone do adaptera wifi i spróbuj połączyć za jego pomocą.

zainstalowalem linksysa. otwiera sie okienko z progamem, nic nie aktywne do kliknięcia, napis: “No associations with acces point” i miga czerwone “słoneczko” pod napisem. po lewej od sloneczka jest ikona adaptera i laptopa a po prawej routera i internetu.

tu nie ma problemu z połączeniem tylko z adresem IP.podaj wszystkie dane jakie masz ustawione na karcie wifi (ip,maska,brama) oraz dane routera(ip,maska itp.)