Wifi zrywane co 10 min - skomplikowany problem

Witam,

 

na ogól radzę sobie z sieciami ale przy tym problemie wysiadłem siedząc 3h i potrzebuje pomocy.

 

Internet : Inea

modem: alcatel ( po resecie zapamiętuje pierwszy adres MAC )

router: tp link 740 ( zastępczy 743 )

urządzenia: 2 laptopy

 

wszystko działalo pięknie po bożemy do piątku. I nagle na obu lapkach sieć ograniczona.

reset modemu, reset routera ( ustawienia fabryczne bez hasła wifi ) , puszczony ping, działa wszystko 10 min.

I znowu ograniczone

reset modemu, reset routera i tym razem lapek po kablu - wszystko działa 10 min

reset modemu, reset routera i tym razem kabel lapek do modemu z pominięciem routera - wszystko działa normalnie. spisuje adres mac lapka i przypisuje go do routera na sztywno, I historia się powtarza - wszystko działa 10 min.

reset modemu podpięcie kabla do lapka i tak na razie zostawione - działa bez problemu

 

ok może router walnięty więc to samo powtarzam z tp 743 - niestety wszystko tak jak wyżej. Ze stoperem odlicz 10 min.

nie chce mi się wierzyć w oba routery zepsute zwłaszcza, że ta 743 u mnie działa z tym samym operatorem.

Zasilacze też testowałem oba i brak efektów.

Ewidentnie coś jest gdzie po 10 min zaczyna wszystko mi się walić.

 

Macie może jakiś pomys?

Zgłoś problem dostawcy, widocznie blokuje nieautoryzowany MAC.

To, że zapamiętuje nie znaczy, że jest dopuszczony do sieci. Chyba że operator poszedł na rękę i pozwala wymieniać komputery bez dzwonienia do BOK w celu podmiany MAC?

Sprawdź poleceniem tracert/traceroute, gdzie pakiety kończą swój żywot.

to nie jest problemem ponieważ ten lapek przyjechał wczoraj i urządzene poprawnie zapamiętało MAC.

zresztą testowałem wariant taki

reset modemu podpiecie po kablu najpierw jednego lapka - wszystko działa

reset modemu podpięcie po kablu drugiego lapka - wszystko działa

wszystko z pominięciem routera.

Podłącz lapka z pominięciem routera i pokaż wyniki :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all
ping dobreprogramy.pl