Wifi zrywane co 10 min - skomplikowany problem

(Surmapiotr) #1

Witam,

na ogól radzę sobie z sieciami ale przy tym problemie wysiadłem siedząc 3h i potrzebuje pomocy.

Internet : Inea

modem: alcatel ( po resecie zapamiętuje pierwszy adres MAC )

router: tp link 740 ( zastępczy 743 )

urządzenia: 2 laptopy

wszystko działalo pięknie po bożemy do piątku. I nagle na obu lapkach sieć ograniczona.

reset modemu, reset routera ( ustawienia fabryczne bez hasła wifi ) , puszczony ping, działa wszystko 10 min.

I znowu ograniczone

reset modemu, reset routera i tym razem lapek po kablu - wszystko działa 10 min

reset modemu, reset routera i tym razem kabel lapek do modemu z pominięciem routera - wszystko działa normalnie. spisuje adres mac lapka i przypisuje go do routera na sztywno, I historia się powtarza - wszystko działa 10 min.

reset modemu podpięcie kabla do lapka i tak na razie zostawione - działa bez problemu

ok może router walnięty więc to samo powtarzam z tp 743 - niestety wszystko tak jak wyżej. Ze stoperem odlicz 10 min.

nie chce mi się wierzyć w oba routery zepsute zwłaszcza, że ta 743 u mnie działa z tym samym operatorem.

Zasilacze też testowałem oba i brak efektów.

Ewidentnie coś jest gdzie po 10 min zaczyna wszystko mi się walić.

Macie może jakiś pomys?

(roobal) #2

Zgłoś problem dostawcy, widocznie blokuje nieautoryzowany MAC.

To, że zapamiętuje nie znaczy, że jest dopuszczony do sieci. Chyba że operator poszedł na rękę i pozwala wymieniać komputery bez dzwonienia do BOK w celu podmiany MAC?

Sprawdź poleceniem tracert/traceroute, gdzie pakiety kończą swój żywot.

(Surmapiotr) #3

to nie jest problemem ponieważ ten lapek przyjechał wczoraj i urządzene poprawnie zapamiętało MAC.

zresztą testowałem wariant taki

reset modemu podpiecie po kablu najpierw jednego lapka - wszystko działa

reset modemu podpięcie po kablu drugiego lapka - wszystko działa

wszystko z pominięciem routera.

(roobal) #4

Podłącz lapka z pominięciem routera i pokaż wyniki :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all
ping dobreprogramy.pl