Wii U + monitor bez głośników


(Mister Wojtek) #1

Witam,

Posiadam konsolę Nintendo Wii U która nie ma wyjścia audio i monitor bez głośników i bez wyjścia audio.

Konsolę mam podłączoną kablem HDMI do tego monitora więc nie ma dźwięku.

Szukam przejściówki pozwalającej na podłączenie Wii U przez HDMI, z monitorem przez HDMI lub DVI lub VGA i tutaj żeby było jeszcze wyjście audio jack do podłączenia głośników stereo.

Wiem że takie coś by zadziałało: http://ecx.images-amazon.com/images/I/8 … L1500_.jpg

jest może jeszcze jakaś inna opcja? cena tego to ok. 150zł i trzeba zamawiać z USA lub UK… zadziała może coś w tej cenie lub tańszego co jest dostępne w Polsce?

Oto mój sprzęt:

Monitor: http://www.gadgetreview.com/wp-content/ … -sli2.jpeg

Konsola: http://cdn3.mos.techradar.com///art/gam … 580-90.jpg

Głośniki: http://www.alsen.pl/files/photos/28/114 … iginal.jpg


(uszaty_pl2) #2

http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-18-1-a … 77631.html

Powinno zadziałać


(Mister Wojtek) #3

Fajnie jakby zadziałało bo jest dużo tańsze :smiley: jeszcze pytanko… a gdybym tak chciał podłączyć te głośniki do komputera i do Wii U jednocześnie, to jakiej użyć przejściówki? w taki sposób, że miałbym dźwięk w głośnikach z Wii U lub z komputera w zależności od tego które urządzenie byłoby w danej chwili włączone… lub coś z przełącznikiem w przypadku gdyby oba były włączone… a chciałbym wybrać dźwięk z jednego z nich… bez konieczności odpinania kabla…


(uszaty_pl2) #4

Z przodu głośników masz wejście nazwane AUX IN tam podłączasz jacka od przejściówki i na głośnikach będziesz miał dźwięk z WiiU bez odpinania ich do komputera. Nie wiem jak będzie w twoich Creativach, ale w moich głośnikach od Geniusa gdy mam coś podłączonego do AUX IN to nic nie słychać z kompa. Tak więc po skończeniu grania musiałbyś odłączyć audio przejściówki od głośników.

P.S. Jak kupisz już tą przejściówkę to daj mi znać na PM czy ten sposób działa bo też zamierzam kupić WiiU ( jak wyjdzie nowy SSB :D).


(Mister Wojtek) #5

Czytałem że nie da się kablem wyłuskać audio z hdmi bo dźwięk idzie cyfrowy i jest kodowany… więc sądzę że zamówię to: http://allegro.pl/konwerter-hdmi-na-hdm … 06956.html konwerter identyczny jak ten ViewHD ale dostępny w Polsce, więc jakby coś nie działało to będzie łatwiej zwrócić :slight_smile: zamówię i dam znać jak już dojdzie

Dodane 10.05.2013 (Pt) 16:15

Konwerter kupiony i działa wszystko elegancko :smiley: