Wikipedia problem z Swastyką?

(Daro:)) #1

Wchodzę na wikipedię i nie pokazuje mi takiej czcionki Swastyki :?: co można ją kopiować jako test :frowning: wy też tak macie :?:

Poprawka obrazka coś mi się tam wkleił jakiś tekst :stuck_out_tongue:

88511241172511665517.jpg

(Jolka112) #2

U mnie też nie działa.

(Jurek2804) #3

Ja mam takie coś; 卐.

(Drobok) #4

Też mam normalnie. Ściągnij se jakieś popularne czcionki.

(Durex86) #5

Być może kwestię załatwi zainstalowanie w systemie jakiejś czcionki Unicode. Przykładowo w systemie mam czcionkę Arial Unicode MS i po wklejeniu tego symbolu do OpenOffice-a czcionka została automatycznie ustawiona na nią, a na Wikipedii pojawiają się właściwe symbole zamiast ich kodów w prostokątach.

(antiferno) #6

ja mam ok :wink: stąd mozesz skopiować ? : 卐

(Daro:)) #7

U mnie tez nie :frowning:

Też to mam.

Czyli jakie :?:

Bo ja tu korzystam z laptopa na systemie Windows XP SP3, a miałem swojego laptopa z Win7 i działo normalnie a tu nie :frowning:

Nie kwadrat.

(Durex86) #8

Czy czasem w nowszych wersjach Windowsa obsługa Unicode nie jest "w standardzie" (czyli w systemie są zamieszczone odpowiednie czcionki)? Jeśli miałbyś dostęp do komputera z 7 lub Vistą, to dałoby się z katalogu z czcionkami skopiować jedną z nich na pendrive-a i zainstalować na XP.

Arial Unicode MS był dołączany do któregoś z pakietów MS Office (XP lub 2003).

(Daro:)) #9

No właśnie teraz nie mam tu w domu laptopa Win7 :frowning: koleżance sprzedałem a nie chce mi się iść :frowning: a jak byś mi wysłał wtyczkę Arial Unicode MS albo ściągnę i wkleję do XP będzie to działało :?:

(sla17) #10

Widzę normalnie, Windows XP SP3 + Office 2007 + Opera 11 - żadnych czcionek nie doinstalowywałem, tylko te, co były zawarte z systemem i programami :slight_smile:

(Daro:)) #11

Ja mam tylko Windows XP SP3 i bez Offica i nie widać, tylko nowy firefox.

Musiałem pobrać czcionkę Arial Unicode MS i już jest.

Dzięki pomogłeś mi, czcionka Arial Unicode MS działa.

(Kpc21) #12

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Wy%C ... zjatyckich