Win 2000 nie widzi drugiej partycji ?!

No tak znowu wróciłam :wink: Podzieliłam dysk 40 GB programem Partition Magic , wgrałam Windows 2000 Pro i chodzi ale widzi tylko 20 GB na dysku C a pozostałe 20 GB jest nie wiadomo gdzie :o . I teraz nie wiem czy od początku wgrywać system czy można temu jakoś zaradzić bez ruszania danych ?

Jestem nawet gotowa wywalić tę drugą partycję ale czy wówczas Winda zobaczy powiększony dysk C i czy nie uszkodzi to już funkcjonującego systemu ?

I jeszcze jedno przy starcie komp zatrzymuje się i karze mi wybierać Win2000 lub nieznany system operacyjny co to może być ?

Przypomnę tylko że jestem totalną blondynką w tej dziedzinie więc proszę o łopatologiczne przedstawienie rozwiązania :lol:

ja dam ci przykład: win98->win2000

to chyba tak trzeba zrobić

No tak to rzeczywiście łopatologiczne wytłumaczenie . Nic nie rozumiem ! Mam teraz wgrywać win98 ? tylko po co ? :smiley:

Prawym przyciskiem na ikonę Mój Komputer, zakładka Zaawansowane lub podobnie, opcja uruchamianie i odzyskiwanie, w nowym oknie edytuj i usuń odpowiedni wpis. (jak nie wiesz jaki to daj zrzut ekranowy na forum).

A czy sformatowałaś drugą partycję ??

Niestety nie wiem czy sformatowałam drugą partycję czy tez nie :frowning: i nie mam pojęcia który wpis jest odpowiedni - w części domyślny system operacyjny widzi win200pro a oprócz tego nieznany system operacyjny ( wszystko na dysku C) . Nie jestem pewna czy można ten drugi system bezpiecznie usunąć i jakie będą tego konsekwencje.

Tak jak napisałem daj screena. Naciśnij klawisz na klawiaturze Print Screen SysRq, wklej w programie Paint, zapisz i daj na forum.

:slight_smile: to jeszcze mi napisz jak ten plik wrzucić na forum .

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 16:30

OK jakoś sobie poradziłam ale myślałam że jest prostszy sposób .

http://www.unikatowezegary.prv.pl/img_u … zut2_1.jpg

Sorry ale nie wiem jak inaczej to tutaj wpasować :wink: tylko nie klikaj bo wychodzą głupoty , skopiuj link i wklej w przeglądarkę .

Jaki posiadasz system operacyjny ?

Od wczoraj mam win2000 pro i sama nie wiem co o tym programie myśleć , pewnie popełniłam mnóstwo błędów i będę musiała wyrzucić partycje i wgrać to wszystko od nowa.

Jeśli nie chcesz aby pojawiał się ekran wyboru systemu to z listy domyślny system operacyjny wybierz Windows 2000 i odznacz opcję wyświetl listę systemów operacyjnych przez