Win 2000 - poznikały niektóre elementy

Dzisiaj jak włączyłem kompa, zobaczyłem, że nie mam dostępu do nie których systemowych elementów takich jak: Menadżer zadań czy Zamykanie systemu. Cały system chodzi też dużo wolniej niż normalnie. Nie działa też zmiana ustawień, bo gdy chciałem wyłączyć automatyczne logowanie do systemu, po zresetowaniu komputera, system mimo wszystko ładował moje konto automatycznie. Jak ktoś ma pomysł jak to naprawić niech pisze, bo niechce mi się instalować odnowa sytemu.

Poszukaj w rejestrze NoSaveSettings, DisableTaskMgr czy tam NoClose.

Tam w ogołe to sprawdziłbyś sobie czy w systemie jakieś śmieci nie masz.

Czy wcześniej coś zmieniałeś, jakieś ustawienia, instalacje oprogramowania?

Czy po prostu - wstałeś rano i “samo z siebie” zaczęło wszystko powoli chodzić…

wczoraj wszystko działało jak powinno, instalowałem tylko program do konwersji plików filmowych. Dodatkowo od wczoraj dostęp do neta próbowały uzyskać różne pliki, ich nazwy i położenie wskazywało by, że są to pliki systemowe, np:

c:\program files\common files\microsoft shared\mswninfo\servicedllrun.exe

To raczej nie systemowy plik, jeden wynik w googlu. Bierz sie za usuwanie tego.

Zrób update i przeskanuj system:

:arrow: http://www.ewido.net/en/download/

Wklej komplet logów:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Log z HijackThis masz ok. Możesz ten wpis kosmetycznie ciachnąć:

Natomiast na silencie nie znam się zabardzo i nie jestem pewnien, że log czysty :roll:

Tak jak napisał wcześniej squeet. Ściągnij ewido, zrób update i przeskanuj :wink:

Jak już, to całość :wink:

Ale to mało znaczący syfek, raczej nie zrobił takiego spustoszenia w systemie…

Z logami proponuję poczekać na naszych doświadczonych kolegów, wówczas będzie pewność, że jest ok.

raport ze skanowania ewido jest następujący:

Nic groźnego, same cisteczka. Możesz usunąć.

To jest raport po skanowaniu…

Już po wszystkim 8)

jonias , czy po skanowaniu ewido system działa lepiej?

działa nie najgorzej, teraz grzebię w rejestrze, żeby odblokować to co zostało rano zablokowane